Prosinec 2015

|Povídka| Hezký nový rok, Ai!

31. prosince 2015 v 9:57 | Toki |  Tvůrčí koutek
Povídka napsána a věnována jedné, pro mě důležité, osobě. Je o našich OC (originálních cosplay postavách), které jsme kdysi plánovaly, ale realizace už tolik nedopadla. Jedná se o obyčejné studenty středních škol - Ai a Tokiro. Povídka značí jejich odloučení po jedné z hádek, které Tokiro lituje. I přesto chce Ai popřát vše nejlepší do nového roku...

-----------------------------------

"Sakra! Proč to jen nejsem schopen napsat?" zanadával jsem si, až jsem vzbudil kočku - do teď poklidně spící na mé posteli. Ozvala se nevrlým mňouknutím. Otočil jsem se na ní a omluvil se jí. Zmačkal jsem z půlky popsaný papír a hodil ho směrem ke koši přes celý pokoj. Už podruhé jsem se netrefil. Nijak mě to netížilo. Vzal jsem nový a znovu začal stejnými slovy.

V louži krve u jejích nohou...

29. prosince 2015 v 19:28 | Toki |  Myšlenky psychopata
Zeptal se znovu: "I přesto, co ti vše způsobuje, Ti za to ona stojí?"

Asi jsem vážně divná. Možná bych se za to i měla nenávidět, ale neváhala jsem. Hned jsem odpověděla, že ano. Nebylo nad čím přemýšlet. Ubližujeme si navzájem, ale mám ji ráda. To je asi něco, co se nezmění. I kdyby mi opět ublížila, přivítám ji s otevřenou náručí a budu ráda za její návrat. Ona to má stejně. Stále si mě nezablokovala...

"Kdybys to nebyla ty, tak za tohle, co mi píšeš, už ležíš v louži krve pode mnou..."

Je svá. Znělo to od ní hnusně, ale vlastně asi začínám chápat její vyjadřování citů. Alespoň si to myslím.

Můj přístup byl špatný. Nemohu spoléhat na jednoho člověka. Stejně tak, jako by pes neměl viset jen na jednom pánovi. Když totiž ten jeden pán odjede nebo zmizí, co si pes sám pak počne? Stěží si zvykne na nového majitele.

Tenhle týden je pro mě vyčerpávající a to teprve začal. Moje motivace k učení před zkouškovým obdobím je totálně na nule a nabíječka nikde. Potřebovala bych dvakrát tolik energie a motivace k tomu, abych začala něco dělat. Nevěřila jsem, že hádka dokáže člověka vyčerpat více jak osmihodinová práce, ale je to tak...

Nebýt mého kocoura, který mě dnes zahříval pod dekou a spokojeně vrněl, asi bych byla ve větší depresi. Věřím, že kočky opravdu dokáží vycítit z lidí negativní energii a přes své tělo ji odsávat pryč. Proto mi asi tak často leží zrovna v mé posteli, i když jsou v bytě další dvě. Jsem ráda za němého přítele po svém boku.

Spice and wolf opening

Tahle písnička mě poslední dny tak uklidňuje.

|První dojmy| Kami-sama no Inai Nichiyoubi

29. prosince 2015 v 13:48 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Drama / Fantasy / Mysteriózní
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2013

Hodnoceno po 1. epizodě.

Děj: "… A v neděli se bůh podíval na svět a řekl: 'Zklamal jsem.' Poté opustil svět." Od toho dne na světě nikdo nezemřel, ani se nenarodily žádné děti. Malé holčičce Ai umírá matka a vesničané tvrdí, že je, stejně jako matka, hrobníkem. Přesouváme se několik let do budoucnosti, patnáct let od doby, co přestali umírat lidé. Ai právě vykopala hroby pro všechny ve vesnici. Po cestě potkává muže, který se představí jako Hampnie Hambart - jménem, které má mít Ain otec. Co se tu sakra děje?


Převzato z anime.akihabara.cz

|První dojmy| Ookami to Koushinryou

27. prosince 2015 v 19:48 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Drama / Fantasy / Romantický
Počet epizod: 13
Rok vydání: 2008

Hodnoceno po 1. epizodě.

Děj: Lawrence Craft se stal cestujícím obchodníkem a se svým povozem křižoval kraj. Netoužil ale cestovat věčně. Rád by se usadil a zařídil si krámek. Jenže na ten si nejdříve musí vydělat. Jeho současná cesta ho zavedla do vesnice Pasroe, kde právě končí sklizeň pšenice a chystá se dožínková slavnost. Tato slavnost má vzdát hold vlčí bohyni Horo, která se prý kdysi uvolila starat o zdejší úrodu. Kdo ví, jestli je na té povídačce něco pravdy.

Převzato z anime.akihabara.cz

|Recenze| Ookami Kodomo no Ame to Yuki

26. prosince 2015 v 20:41 | Toki |  Anime - recenze

Typ: Film (117 minut)
Žánr: Drama / Fantasy / Romantický
Rok vydání: 2012

Varování: může obsahovat spoiler!

Děj: Film, který by měl pokrýt třináct let děje, začíná, když se jedna devatenáctiletá vysokoškolačka Hana zamiluje do "vlčího muže". Za nějaký čas po svatbě porodí dvě zdravé děti. Holčička dostala jméno Yuki, protože v den kdy se narodila sněžilo. Obdobně tak i chlapec dostal jméno Ame, protože v onen den pršelo. Rodinka si žije klidným životem na pokraji města, aby udržela v tajnosti skutečnou identitu obou dětí. Jednoho dne však jejich otec zemře a Hana se rozhodne, že se s dětmi přestěhuje raději na vesnici, která bude daleko od urbanizované plochy měst.

Převzato z anime.akihabara.cz

Odloučení

25. prosince 2015 v 20:56 | Toki |  Myšlenky psychopata
Nikdy jsem si nemyslela, že srdce opravdu může bolet. Že city dokážou tak ranit. Asi bych teď radši pociťovala fyzickou bolest než trpět pocit odloučení. Fyzická se dá alespoň zmírnit, v podstatě až zastavit například léky, ale co použít na bolavé srdce? Leda tak vrazit do něj nůž.

Ne, nejsem nešťastně zamilovaná. I když... jak se to vezme. Je to silný cit vůči Ní. Nedává mi to spát. Mám ji opravdu ráda, ale kdo by stál o psychopata, kterým jsem se stala?

Jednou by tento okamžik nastal.

Má právo na své štěstí.
"Co když jsi její štěstí ty?"
Kdybych byla, bojuje o mě.
"Bojí se..."

Připadám si prázdně. Když si s ní píšu, zažívám pocit opravdového štěstí, netrvá dlouho, jelikož obavy z budoucnosti si vždy najdou čas vlézt do toho v tu nejnevhodnější chvíli, ale vždy mě vtipné, hodiny dlouhé, konverzace hřály u srdce. Musí z mých nálad mít plné zuby. Sama nevím, proč vždy, když jsem šťastná, mám tendenci utéct a pokazit ten moment. Ne, já to vím. Protože je na druhé straně On. Je jako zeď, co nás odděluje a díky které nemám právo být šťastná s ní. Je pro mě nedosažitelná.

Nemám ráda na ní celkem dost věcí, ale přesto nejsem schopna žít bez ní. Například kouření. Po tom, co mé plíce začaly být nějak citlivé vůči všem těm splodinám, tak nedokážu vytrpět v blízkosti člověka, co si zapálí. Pak je tu její násilnická stránka. Nenávidím násilí. Jsem vždy ten, co se snaží řešit věci diplomaticky, i když v nějakým případech si říkám, že by facka byla účinnější. Pak je tu ta nevšímavost vůči citům. Je to zvláštní. Ženy by obvykle měly být empatické a snadno se vžívat do jiných, ale ona tuto vlastnost vůbec nemá. Neví nikdy, jak se cítím a nedokáže pochopit můj úhel pohledu. Což mě mrzí...

Zachraňuji ji před sebou, ale nepředstavovala jsem si, že budu tak trpět...

Fairy Tail - Kizuna

|První dojmy| Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru

25. prosince 2015 v 19:51 | Toki |  Anime - první dojmy
Žánr: Krimi
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2015

Hodnoceno po 2. epizodě.

Děj: Asahikawa City bylo pro hlavního hrdinu vždy velmi poklidným městem, vše se ale změnilo, když se jednoho dne potkal s mladou ženou, která má velmi neobvyklý koníček… Shoutaro Takewaki je v podstatě obyčejný student střední školy, který na první pohled příliš nevybočuje. Když však skončí jeho školní povinnosti, tak se velmi často setkává s mladou ženou jménem Sakurako Kujou, která svůj volný čas tráví studiem a hledáním nejrůznějších kostí. A tak jí Shoutaro pomáhá s vykopávkami, během kterých však poměrně často narazí i na nějaké ty ostatky lidské, což zpravidla vede k vyšetřování, do kterého Sakurako díky svým odborným znalostem a zájmu o ostatky a mrtvá těla pravidelně zasahuje…

Převzato z csfd.cz

Kdo jsem?

25. prosince 2015 v 19:00 | Toki
Přezdívka: Toki
Datum narození: 28. 4. 1994
Znamení: Býk

Záliby: Cosplay, fotografování, zvířata, tvorba AMV / CMV, psaní povídek...

Oblíbená anime: Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru, Fairy Tail, Akatsuki no Yona, Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?, Sakurasou no Pet na Kanojo, Kaichou wa Maid-sama, Mawaru Penguindrum, Karneval, K Project, Fate Stay Night: Unlimited Blade Works, Oda Nobuna no Yabou, Steins;Gate a další

Ask.fm: https://ask.fm/TokiSekai