|První dojmy| Kami-sama no Inai Nichiyoubi

29. prosince 2015 v 13:48 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Drama / Fantasy / Mysteriózní
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2013

Hodnoceno po 1. epizodě.

Děj: "… A v neděli se bůh podíval na svět a řekl: 'Zklamal jsem.' Poté opustil svět." Od toho dne na světě nikdo nezemřel, ani se nenarodily žádné děti. Malé holčičce Ai umírá matka a vesničané tvrdí, že je, stejně jako matka, hrobníkem. Přesouváme se několik let do budoucnosti, patnáct let od doby, co přestali umírat lidé. Ai právě vykopala hroby pro všechny ve vesnici. Po cestě potkává muže, který se představí jako Hampnie Hambart - jménem, které má mít Ain otec. Co se tu sakra děje?


Převzato z anime.akihabara.cz


Tohle anime jsem poprvé zahlédla tuším v AMV soutěži na Natsuconu, kde problikla scéna z openingu. V podstatě hned se mi tam zalíbil hnědovlasý vysoký muž v kabátu a když se mi přes kamaráda povedlo najít název anime, tak jsem se rozhodla ho zhlédnout.

Bůh opustil sedmým dnem svět a lidé na světě přestali umírat a rodit se. Dvanáctiletá dívka Ai se po smrti své matky stává hrobníkem a připravuje hroby pro vesničany. Po setkání s mužem, který se představí jako Hampnie Hambart, je ale vzápětí i celou vesnicí naplní. Proč všichni náhle museli zemřít? A je ten muž skutečně Ai otec, jak ji bylo řečeno dle jména nebo je to někdo úplně jiný?

Trochu si tady anime s umíráním protiřečí, ale pokud jsem to pochopila dobře, mrtví jsou stále naživu, asi jako zombie, a jejich duše může odejít až tehdy, pokud je pohřbí hrobník.


Líbí se mi originální námět tohoto anime a už jsem si celkem dost oblíbila i Hampnieho. Nejspíš to bude díky tomu, že jeho dabéra, který propůjčil hlas třeba i Jellalovi z Fairy Tailu, prostě žeru. :)

Vůbec nevím, co od tohoto dvanáctidílného anime čekat, ale musím říct, že zatím se mi to líbí. Hlavní hrdinka Ai mi trochu připomněla mladou Odu Nobunu z anime Oda Nobuna no Yabou. Celkově tento styl kresby je dost podobný již zmíněnému anime.

Zatím doporučuji. Zdá se, že po dlouhé době jsem narazila na nějaké originálnější anime.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama