|První dojmy| Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru

25. prosince 2015 v 19:51 | Toki |  Anime - první dojmy
Žánr: Krimi
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2015

Hodnoceno po 2. epizodě.

Děj: Asahikawa City bylo pro hlavního hrdinu vždy velmi poklidným městem, vše se ale změnilo, když se jednoho dne potkal s mladou ženou, která má velmi neobvyklý koníček… Shoutaro Takewaki je v podstatě obyčejný student střední školy, který na první pohled příliš nevybočuje. Když však skončí jeho školní povinnosti, tak se velmi často setkává s mladou ženou jménem Sakurako Kujou, která svůj volný čas tráví studiem a hledáním nejrůznějších kostí. A tak jí Shoutaro pomáhá s vykopávkami, během kterých však poměrně často narazí i na nějaké ty ostatky lidské, což zpravidla vede k vyšetřování, do kterého Sakurako díky svým odborným znalostem a zájmu o ostatky a mrtvá těla pravidelně zasahuje…

Převzato z csfd.cz


Na tohle anime s velmi dlouhým názvem mě přivedl můj senpai, který mi to jako jednu z novinek doporučil. Moc často se mi nestává, že bych koukala rovnou na novinku a trýznila se týdenním čekáním na nový díl, ale rozhodla jsem se toto zkusit už jen díky nezvyklé zálibě hlavní hrdinky.

Sakurako je očividně vystudovaná, pracující, mladá žena, která má velikou zálibu v kostech. Ráda je sbírá, skládá a pečuje o ně. K jejich nalezení jí pomáhá středoškolák Shoutaro Takewaki, který ani sám nedokáže definovat jejich vztah. Sama bych řekla, že jsou spíše kolegové nežli přátelé.

První díl začíná poklidně. Sakurako požádá Shoutara o prohledávání jistého místa u vody doufajíc v nalezení ostatků velryb. V tuto chvíli musíme pominout fakt, že Sakurako sahá na kosti holýma rukama, ačkoliv to není zrovna hygienické. Díky nalezené lidské lebce se k nim dostane policie a Sakurako je rozhodnuta svůj nový objev nevydat za žádnou cenu. Shodou náhod se díky tomu dostanou k případu dvojité sebevraždy, při kterém hlavní hrdinka poučí policisty, že se pravděpodobněji jedná o dvojitou vraždu. Stejně jako v detektivkách následuje vysvětlení, z čeho tak usuzuje.


Jak se dá očekávat, lebku si nakonec domů neodnese.

Druhý díl vypráví opět o jiné vraždě, ve které se dokonce pootevře okénko minulosti hlavní hrdinky a její pobočník se ukáže jako užitečný, když zasáhne proti vrahovi.

Je faktem, že zde hodně rychle ustupuje komedie pod dramatičností, ale vypadá to jako zajímavá podívaná i s příběhem na pozadí. Taky oceňuji, že je každý případ vyřešen za epizodu a divák není nucen si celý týden domýšlet, jak to asi skončí.

Co mě zde dost překvapuje jsou ony rukavice, které při ohmatávání kostí nevyužívá a když už je Sakurako využije při sahání na mrtvolu, tak si pak klidně v těch rukavicích sáhne na obličej, aby mohla udělat "pózu zamyšleného člověka". Je to sice anime, ale nějaké hygienické zásady by mohly platit…


Hodně se mi na tomto seriálu líbí kresba i ztvárnění hlavní hrdinky. Svým geniálním mozkem a podobným sestřihem vlasů mi připomíná Makise Kurisu z anime Steins;Gate a tyhle typy postav mám opravdu v oblibě. Nehledě na fakt, že je Sakurako opravdu nádherná ženská.

Zajímavostí na tomto seriálu je "svět plný koster", který se zjevuje pokaždé, kdy se Sakurako více vloží do případu. Přiloží polštářky prstů k sobě a řekne něco ve stylu, že je čas záhadu vyřešit. Připomnělo mi to trochu přezbrojení Erzy Scarlet z Fairy Tailu, které také bylo zdůrazňováno jistými efekty, ovšem zde mi to tolik jako v magickém světě nezapadá.

Určitě doporučuji. Zdá se, že je to slibný kandidát na anime tohoto roku.

Navíc na vztah Sakurako a kostí mohu říct jediné… Still better love story than Twilight Saga.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama