|První dojmy| Amnesia

12. ledna 2016 v 22:01 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Drama / Mysteriózní / Romantický
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2013

Hodnoceno po 2. epizodě.

Děj: Dívka Heroine je na první pohled zcela obyčejná. V jejím životě se však přihodí něco, co způsobí, že úplně ztratí paměť. Ví pouze to, že se 1. srpna probudila na pohovce v neznámé kavárně, ale neví proč. V její blízkosti se zjeví chlapec, který si říká Orion a kterého vidí pouze Heroine, a měla by ho znát. Orion se jí snaží různě pomoci, aby se rozpomenula na svoji minulost, ale vracejí se jí pouze útržky. Postupně se poznává s lidmi ze své minulosti, kterým se zprvu snaží tajit, že si je nepamatuje a doufá, že se jí vzpomínky navrátí. Pomalu se seznamuje se situací, ale když se jednoho dne probudí, najednou zjistí, že se vrátila zase zpět do 1. srpna a vše, co se jí nově přihodilo, se nikdy nestalo. Lidé mají jinou povahu, jiná zaměstnání i jiné sociální vazby a samotná Heroine má zcela jiného partnera. Jediné, co jí zůstává, jsou nové vzpomínky.

Převzato z csfd.czDalší anime plné fešáků, které mě nemohlo minout. Název tohohle anime jsem již kdysi slyšela, ale nikdy jsem o něm nehledala více, až donedávna, když jsem náhodou narazila na obrázek Tomy (viz blond kluk na obrázku). Jelikož poslední dobou mívám slabost pro blond fešáky a tenhle mi padl do oka, tak jsem se rozhodla zjistit, co je vůbec zač.

V prvním díle se setkáváme s dívkou, která ztratila paměť. Neví, kdo je, ani nezná lidi kolem, kteří nejspíš budou jejími přáteli. Hned po probuzení se setkává s Orionem. S duchem, který narazil do její duše a kvůli tomu přišla o své vzpomínky. Sám jí nedokáže říct, kým je, a tak ji jen podporuje ve vzpomínání. Mezitím se hrdince zjevují v hlavě útržky, ale stále si z nich nic nedokáže složit. Své zapomnění před přáteli tají… ale jak dlouho toho ještě bude schopna?


Na tomhle anime mě zaujala kresba a zvláště oči postav. Skládají se ze tří barev a to tak, že horní polovina oka má jednotnou barvu a spodní obsahuje dvě v pruzích. Myslím, že jsem takové v jiném anime zatím neviděla.

Co mi zde ale opravdu nesedlo byl dabing dvou hlavních postav - Shina a Tomy. Nestává se často, že by mi nesedl k postavám originální dabing, ale dabér, jenž dabuje Natsua (Fairy Tail), mi opravdu zde nesedl na vzhled Shina a u Tomy jsem čekala, že bude mít jemnější, více klučičí hlas, než hlas dospělého muže.

Nedokážu po dvou dílech říct, jaké anime bude. Sama nechápu, co se tam zatím odehrává. Hádám, že to bude podobně jako u anime K Project vysvětleno až ke konci série. Dám tomu šanci a budu doufat, že všechny útržky vzpomínek do sebe na konci krásně zapadnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mental Princess Mental Princess | Web | 13. ledna 2016 v 1:40 | Reagovat

Taky jsem plánovala se kouknout, asi budu muset :)

2 S c a r s S c a r s | Web | 13. ledna 2016 v 7:11 | Reagovat

:D Nemám ráda harémovky. Tak strašně, že nenacházím slova, protože jsou v podstatě všechny stejné. Desítka "sexy" bišíků ženoucí se za jednou představitelkou, které není bez nich schopná naprosto ničeho :D U Amnesia jsem to dropla po prvním díle, protože jsem ty charaktery nedokázala rozdýchat :D Začíná to vypadat, že máme na to anime naprosto jiné proporcionální požadavky :D Vadilo by ti, kdybych se tě zeptala, kolik anime jsi cca tak viděla? :))

3 Toki Toki | Web | 13. ledna 2016 v 11:31 | Reagovat

[2]: Na svém anime listu jich mám právě dokoukaných 53, s tím, že jsem minimálně tak 5 kousků viděla dvakrát. V dropnnutých jich mám i víc a i například nekonečný Bleach někde u 285. dílu. Koukám se už nějaký ten rok. :)
Mě harémovky nevadí, pokud tam jsou zajímavé charaktery a je to dobře zpracované. Více mi vadí u většiny anime ecchi prvky, je to dokola to samé a mnohdy i nevhodně dané. Amnesia. Po prvních dvou dílech jsem nevěděla, co čekat, nepřišlo mi to až tak skvělé, ale jakmile nastoupil nový svět a ona tam s Ikkim, tak se to skutečně rozjelo. Nyní to pomalu dokoukávám a musím říct, že je to napínavé a jsem zvědavá, jak to skončí. :)
P.S. Přesouvávám sem své dojmy a recenze z tumblr stránky, proto nesedí úplně doba, kdy jsem co hodnotila a viděla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama