|První dojmy| Inou-Battle wa Nichijou-kei no Naka de

2. ledna 2016 v 11:11 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Komedie / Fantasy / Romantický
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2014

Hodnoceno po 1. epizodě.

Děj: Jednoho dne získali členové knižního klubu superschopnosti. Ando Jurai dokáže vytvořit vlažný temný plamen. Tomoyo dokáže zpomalit, zrychlit či zastavit čas, Hatoko ovládá 5 elementů (oheň, voda, vzduch, zem a světlo), Chifuyu umí stvořit, co si představí (věcí, prostor či se teleportovat), a Sayumi umí vrátit věci do původního stavu.Ani po 6 měsících se pro ně ale vlastně nic nezměnilo - pořád chodí do školy, žádné epické dobrodružství se nestalo a stále nevědí, jak ani proč své schopnosti získali. Začne konečně epická bitva dobra proti zlu? Zjistí jak a proč své schopnosti získali? Použijí své schopnosti jinak než pro zábavu?

Převzato z anime.akihabara.czRok staré anime vyprávějící o literárním klubu, jehož členové získají nadpřirozené schopnosti. Jak se dá očekávat, jediný kluk se syndromem chuunibyou (chování na úrovni základní školy, představování si vlastnění superschopností) získá nejslabší, zbytečnou, schopnost.

Odkud ale tyto schopnosti pocházejí a k čemu je mají studenti z literárního klubu vlastně využít?

Budu doufat, že za těch pouhých 12 dílů se toto anime někam pohne a divák bude moci nahlédnout do původu nebo alespoň do významu těchto schopností.


Anime se zatím zdá jako zdařilá komedie. Pobavila mě scéna, ve které hlavní hrdina Andou díky svému syndromu úplnou náhodou objevil další dívku ze školy, která byla taky obdařená superschopností - jen o něco málo později než hlavní pětice. Při pozdějším souboji se ukázalo, že dívka má za schopnost krást ty cizí a zrovna se jejím vyzyvatelem stal Andou, kterému vzápětí ukradla jeho vlažný plamen nazvaný "Temno a temno" (viz obrázek). Ostatním členkám tedy došlo, že aby nepřišly o své schopnosti, nesmí je dotyčné ukázat, a tak boj byl díky převaze ukončen.

Zatím rozhodně doporučuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama