|První dojmy| Ookami Shoujo to Kuro Ouji

20. ledna 2016 v 22:20 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Komedie / Romantický
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2014

Hodnoceno po 1. epizodě.

Děj: Příběh se točí kolem Shinohary Eriky, rozmarné šestnáctileté dívky, která vypráví svým přátelům o romantice, ale ve skutečnosti nemá žádného přítele. Tvrdí, že pohledný chlapec na fotce je její přítel, ale ukázalo se, že onen chlapec je její spolužák jménem Sata Kyouya. Nemá jinou možnost než hrát falešného přítele. Sata může vypadat jako mírumilovný člověk, ale ve skutečnosti je sadistou se srdcem černým jako uhel. Sata využívá slabosti své spolužačky/přítelkyně a zachází s ní jako se psem.

Převzato z anime.akihabara.czJedním z mých prvních anime byla Kaichou wa Maid-sama, příběh o dívce, která na jednu stranu vystupuje jako přísná předsedkyně školní rady, ale následně se ukazuje jako velmi milá maidka v kavárně. Poté, co na toto tajemství přijde student ze stejné školy, začne hlavní hrdinka mít obavy, čehož on náležitě využívá.

Zde máme podobný příběh.

Erika právě nastupuje na střední školu a má obavy, aby nestrávila školní léta sama, jenže dorazí pozdě a všichni si již utvořili své skupinky. Rozhodně se přidat k dvěma dívkám, jenže jediné, co ony řeší, jsou jejich kluci. Aby Erika zapadla, vyfotí si náhodného fešáka na ulici a vydává ho za svého přítele, jenže onen přítel je vlastně spolužák…


První zmiňované anime o předsedkyni mě opravdu svou komediální stránkou ale i tou romantickou nehorázně chytlo. A myslím, že tohle anime by mohlo být ze stejného soudku. Ačkoliv se zatím hlavní hrdina Sata Kyouya chová k Erice povýšeně a skutečně jako ke psovi (což bylo požadavkem, aby přistoupil na hraní jejího přítele), tak očekávám v průběhu těch dvanácti epizod jistý vývoj jeho charakteru. Myslím, že si po čase uvědomí, že ji má opravdu rád a přestane ji takto ponižovat.

Co jsem zde trochu nepochopila je jisté přirovnání lží k vlkovi. Scény, ve kterých Erika lže, jsou podtrženy zdůrazněním vlčích uší na její hlavě. Nevím, zda je to běžné v Japonsku, ale pro mě takové spojení vyznívá zvláštně.


Zatím mě to opravdu nadchlo. Líbí se mi dvojí stránka Saty a musím říct, že i Erika se zdá jako zajímavá postava. Zatím doporučuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 20. ledna 2016 v 23:09 | Reagovat

Erika je pro mě ztělesněním všech vlastností, které u ženských postav v anime bytostně nesnáším :D Takový trochu extrém od všeho - extrémně nechápavá, extrémně naivní, extrémně milá. Přijde mi spíš jako šablona, než jako dýchající charakter, ale tak to může být úhel pohledu.

Každopádně jsem viděla celé anime a aktuálně čtu i mangu. Jediné, co mě tu drží, je sadistický Kyouya, který bohužel ale také není bez chyby. Upřímně ani nevím, proč to čtu, protože mi to absolutně nic nedává. Byl tam moment, kdy se vztah mezi nimi začal trochu vyvíjet, což podnítilo moji zvědavost a vrhla se na mangu. Viděla jsi anime NANA? Takhle nějak si představuju kvalitní shoujo :D Tohle na mě bylo po všech stránkách hodně slabé.

Jinak co se týče té narážky na vlka, mám dojem, že v překladu se to anime jmenuje Vlčí dívka a černý prince :D Sice si Kyouya z Eriky psa, ale ono by to by asi znělo Psí dívka a ...., tak si to upravili na vlka :D Teda možná, jde jen o mou teorii :D

2 Azar Azar | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 0:27 | Reagovat

Možná to s tím vlkem bude nějaká japonská obdoba našeho „být mazaný jak liška“? Jestli je znázorněná podobně jako Horo, tak by to ostatně sedělo c:

NANA je dobrá, tu taky doporučuji! Žánrově už je trochu někde jinde, spíš je to „realistické“ drama než odlehčená školní komedie, i když legrace je tam taky :-)

3 S c a r s S c a r s | Web | 21. ledna 2016 v 7:08 | Reagovat

[2]: Souhlasím, že NANA je žánrově trochu jinde a osobně mě dost překvapilo, že se jedná o shoujo, vzhledem k těm shoujo anime, které se vysílaly poměrně nedávno. Každopádně jeho kvalita je nepopiratelná :))

Pokud bych měla hodit do placu tedy nějak jiné shoujo ze školního prostředí, napadá mě ještě Toradora, ale je to už hodně dávno, co jsem ho viděla. I když jsem z něj měla dobrý pocit, asi se nemůžu zaručit, jak bych se na něj dívala teď :D

4 Toki Toki | Web | 21. ledna 2016 v 7:59 | Reagovat

[1]: Pro mě úplně ty nejvíc nesnesitelné ženské postavy bývají ty přehnaně milé a roztomilé, například Yui z Ao Haru Ride. Tyhle typy zas nemohu vystát já. Erika mi přijde jako typická hrdinka se svými chybami. Není to zrovna postava, co by člověk obdivoval, ale nepřijde mi nesnesitelná. :)

Vím, že se to tak nazývá, ale stále to nevysvětluje, proč spojují vlka s jejím lhaním. Její kamarádka ji vyloženě řekla, když se bavili o lhaní a podvádění: "Ty máš co říkat, vlčice."

[2]: Tahle teorie mi přijde bližší, možná to sama pohledám.

Ohledně NANA, chtěla jsem se kdysi na to podívat, ale mám dojem, že to není úplně odlehčený seriál, kde by člověk neuronil slzu, takže si to nechám na jiné chvíle.

[3]: Toradoru jsem viděla kdysi dávno, prvně se mi to vůbec nelíbilo, ale nakonec z toho vyšel celkem fajn seriál, ačkoliv Taiga byla vyhrocená tsundere a poslušný hrdina mi taky drásal nervy.

5 Lokusta Lokusta | Web | 22. ledna 2016 v 11:18 | Reagovat

[3]: NANA je josei. Josei vzniklo zo shoujo, tak ako seinen zo shounen, ale teraz už ide v oboch prípadoch o plnohodnotné žánre, ktoré si nehodno zamieňať. To je to isté, akoby ste povedali, že shounen ai je teraz nutne shoujo a yaoi je shounen ai, lebo v takej postupnosti sa jeden žáner odtŕhal od druhého. (To je len taká žánrová vsuvka. Momentálne sa v tejto téme dosť patlem, tak mi to nedalo, aby som nezareagovala.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama