|Recenze| La storia della Arcana Famiglia

29. ledna 2016 v 5:50 | Toki |  Anime - recenze

Typ: Seriál
Žánr: Dobrodružný / Drama / Komedie
Počet epizod: 12 + ova
Rok vydání: 2012

Varování: může obsahovat spoiler!

Děj: Felicita je jen jedna dcera Otcovy organizace, možná i mafie, známé také jako rodina Arcana. Rodina se skládá z lidí, kteří uzavřeli smlouvy s tajemnými kartami a díky nim obdrželi zvláštní schopnosti. Otec se rozhodl, že je načase odejít do penze a dát své místo jinému muži, který bude řídit rodinu Arcana. Rozhodnutí, kdo v rodině dostane místo, zařídí takzvaný turnaj mezi uživateli Arcany. Otec vítězi slibuje své místo, jedno ze svých přání a ruku své dcery. Avšak Felicita to odmítá akceptovat a rozhodne si vybojovat svou vlastní cestu se svými přáteli Liberta a Nova.

Převzato z anime.akihabara.czMusím uznat, že jsem tento seriál v prvních dojmech podcenila, protože jsem si ho následně opravdu zamilovala.

Na rozdíl od K Projectu a jiných kratších anime jsem ráda, že byl zde využit potenciál všech postav a každá se nějak víc představila a ukázala, ačkoliv stále to nešlo do takové hloubky jako u hlavního tria.

Tento seriál stojí především na postavách, jelikož výrazná dějová linka tam není. Ačkoliv se po prvním díle zdálo, že se bude celý seriál točit jen kolem Arcana Duella, velkého souboje, kde vítěz získá nejen titul "Papá", ale i přání a Felicitinu ruku, nestalo se tak a na první díl navazuje až ten poslední. Konec je předvídatelný, ale i tak jsem si závěr seriálu užila a o něco méně pak i Ovu, která působí jen jako jedna z dalších epizod. Stejný námět ohledně prohazování těl jsem už viděla jinde, takže mě to zde neuchvátilo natolik.


Jak už jsem naznačila, postavy jsou tu skutečně rozmanité a myslím, že každý si tam najde svého oblíbence. Ať už Debita s výrazným hlasem, který hlavní hrdince říká "Bambína", nebo třeba jedlíka Paceho či Jollyho, jenž od začátku budí dojmem záporné postavy.

Kdybych se měla vyjádřit k Felicitě, líbí se mi její postava, ačkoliv jí autoři mohli povahově zvýraznit mezi tolika muži okolo. Je vidět, že se nedokáže rozhodnout a sama se hledá, což z ní delá až šedivou myš na pozadí. Její styl boje je ale dost povedený. Kopy z otočky a házení vrhacích dýk se nevidí v každém anime!

Byla jsem ráda, že toto anime nebylo přeplácáno ecchi momenty, jelikož nenávidím, když postavy nebo děj mizí pod nánosem ecchi prvků . Ale bylo zřejmé, že tam něco autoři museli za každou cenu protlačit. Scéna, kde se Liberta dotkne hrudi hlavní hrdinky, působí hodně nepřirozeně. Mohli to vyřešit jako například v seriálu SAO, že jeden na druhého spadne a přitom se omylem dotkne prsou, ale tohle bylo opravdu nezdařilé.


Jediné, co mi v tomto seriálu chybělo, bylo větší vysvětlení schopností získaných od tarotových karet. Taky Arcana Duello nemuselo být tak uspěchané a mohli boje rozložit do dvou dílů. Uvítala bych i druhou sérii.

Mým favoritem se v tomto anime stal již od prvního dílu Liberta. Který mafián uhranul to vaše srdce? :)

Určitě doporučuji!

P.S. Po dlouhé době anime, kde se mi líbil jak opening, tak i ending!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama