|Recenze| Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru

4. ledna 2016 v 7:10 | Toki |  Anime - recenze

Typ: Seriál
Žánr: Krimi
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2015

Varování: může obsahovat spoiler!

Děj: Asahikawa City bylo pro hlavního hrdinu vždy velmi poklidným městem, vše se ale změnilo, když se jednoho dne potkal s mladou ženou, která má velmi neobvyklý koníček… Shoutaro Takewaki je v podstatě obyčejný student střední školy, který na první pohled příliš nevybočuje. Když však skončí jeho školní povinnosti, tak se velmi často setkává s mladou ženou jménem Sakurako Kujou, která svůj volný čas tráví studiem a hledáním nejrůznějších kostí. A tak jí Shoutaro pomáhá s vykopávkami, během kterých však poměrně často narazí i na nějaké ty ostatky lidské, což zpravidla vede k vyšetřování, do kterého Sakurako díky svým odborným znalostem a zájmu o ostatky a mrtvá těla pravidelně zasahuje…

Převzato z csfd.czPo první epizodě jsem netušila, co přesně od tohohle seriálu očekávat. Zda spíše komedii nebo detektivku. Obdivuji, že spojili prvky obojího, ačkoliv komedie celkem rychle ustupovala do pozadí.

Zprvu se zdálo, že se jedná o shluk náhodných případů přímo z detektivky, ke kterým se vždy Sakurako s Shoutarem připletla, ale později začaly kousky skládačky do sebe zapadat a ukázala se i tajemná osoba na pozadí, onen loutkář neboli motýlí muž. Dřívější případy vyřešené za epizodu se začaly natahovat a divák sledující vycházející díly byl na trní z toho, jak se daná věc vyvine. Obzvlášť mě zde zaujal muž s prokletým psem Hektorem. Toho psa se pak sama ujala hlavní protagonistka a vzala si ho do svého sídla.


Jelikož jsem před pár lety dost ujížděla na Agátě Christie a jejích knihách, po kterých stále občas sáhnu, byl tento seriál přímo pro mě. Oblíbila jsem si skoro okamžitě hlavní hrdinku díky její inteligenci a i kráse a líbilo se mi, že ani její "asistent" Shoutarou nezůstal pozadu a ukázal svůj šestý smysl, když přišel na záhadu, kam zmizely kočičí kosti uložené ve škole nebo když se nebál své tělo použít jako ochranný štít pro Sakurako.

Jelikož případ motýlího muže nebyl uzavřen, doufám, že se dočkáme i druhé série, jelikož toto anime si mě opravdu získalo. Kromě již zmíněného muže stále visí ve vzduchu i otázka ohledně minulosti hlavní hrdinky a jejího bratra. Taky v prvním díle zmíněný Sakurako snoubenec stále nepřišel na scénu…


Tohle anime rozhodně patří k mým top. Má pěknou animaci, zpracování a fajnové charaktery postav. Líbilo se mi, když Sakurako Shoutarovi řekla, že nechce nikdy vidět jeho kosti. Jiná dívka by asi řekla: "Nepřežila bych, kdybys umřel," ale Sakurako byla svá a originální.

Nedokážu ani říct, která epizoda nebo který z případů se mi líbil nejvíc, jelikož každý měl svoje kouzlo. Ať už se jednalo o podivnosti kolem smrti babičky spolužačky Shoutara nebo případ prokletého muže.

Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi detektivky nebo krásné a zároveň chytré hlavní hrdinky! Těch přece jen nebývá tolik.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 4. ledna 2016 v 9:01 | Reagovat

Jééj o tom anime som počula ale nejako sa k tomu nedostala. Ani neviem prečo. Príbeh mi pripomína Kosti, a tie ja mám rada, takže si toto anime pripíšem na zoznam, pretože by som ho rada videla :)

2 Saki Saki | Web | 4. ledna 2016 v 21:10 | Reagovat

Na Anime jsem sice pravidelně přestala koukat před lety…ale pokud je to dobrá kriminálka, proč ne? ^^ Kriminálky já ráda ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama