|První dojmy| Akatsuki no Yona

29. února 2016 v 0:50 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický
Počet epizod: 24
Rok vydání: 2014

Hodnoceno po 1. epizodě.

Děj: Princezna Yona, dědička královského trůnu, žije klidným životem na hradě až do svých 16. narozenin. V den narozenin její láska z dětství zavraždí krále a převezme se svými lidmi trůn. Yona je naštěstí zachráněna svým osobním strážcem Son Haku a utečou spolu. Aby zachránila království, musí podle věštce najít potomky draků, kteří jí pomohou získat zpátky královský trůn. Její cesta za spravedlností začíná.

Zdroj: csfd.czTohle anime jsem měla od dobrého kamaráda již nějakou dobu doporučené, ale jiná anime měla u mě přednost. Nyní ale nastal čas i na Yonu.

Yona je červenovlasá dívka, která právě dovršuje věk šestnácti let. Na oslavách jí dělá společnost její láska z dětství Su-won, kterého by ráda za snoubence, ale její otec je proti. Nehledě na to, že v očích Su-wona je jen dítě. Ačkoliv jsem očekávala, že se on, jakožto nejmilejší osoba tam, obrátí v záporáka, doufala jsem, že by mohl zůstat tím milým, věrným přítelem Yony. Vražda jejího otce rukama Su-wona uvádí do pohybu celý příběh.

Upřímně mi Yona zatím není moc sympatická, kvůli svému rozmazlenému chování, které u dívek v jejím věku nenávidím. Možná to bude taky tím, že jednu takovou rozmazlenou Yonu znám i v osobním životě…


Každopádně si myslím, že tenhle seriál bude jedním z těch, kde se hlavní postava bude vyvíjet v silnou hrdinku, která nakonec povede království. Očekávám taky, že bude mít po boku krále nebo alespoň věrného rádce, kterým zůstane služebný Hak.

Rozhodně dávám seriálu šanci. Vzdáleně mi to připomíná moje celkem oblíbené anime Oda Nobuna no Yabou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 29. února 2016 v 21:48 | Reagovat

Na tohle anime jsem slyšela snad jen samou chválu, takže se na něj chystám hned jakmile dokokoukám Samurai Champloo, což ale asi chvilku ještě potrvá :D Jsem dost zvědavá na to, jak se to zalíbí mě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama