|První dojmy| Owari no Seraph

11. února 2016 v 20:04 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Akční / Drama / Fantasy
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2015

Hodnoceno po 2. epizodě.

Děj: Na Zemi se objevil virus, který vyhladil všechny lidi starší 13 let. Během této události se objeví rasa upírů, kteří zbytek lidí zotročí. Hyakuya Yuuichirou žije s dalšími dětmi v sirotčinci, kde jsou vychováváni jako krmivo pro upíry. Jednoho dne se rozhodnou utéct, ale plán je odhalen všichni kromě Haykuyi jsou zabiti. Venku je zachráněn lidským odbojem a Hyakuya přísahá, že zabije všechny upíry.

Převzato z csfd.czHodně jsem o tomto seriálu slyšela v porovnáním s anime Shingeki no Kyojin, hlavně co se týče příběhu a velice podobné hlavní postavy. A musím říct, že tam skutečně stejné faktory figurují. Černovlasý hrdina Yuuichirou je opravdu až kopií Erena, když vezmeme v potaz povahu i stejnou barvu očí. Nehledě na stejný slib, že vyhubí všechny upíry - v Erenově případě titány. Když vezmu na vědomí, že jeden bojuje s monstry převyšující třeba až 20x jeho velikost a druhý se snaží zabíjet "jen" krvelačné bestie, asi by každý byl radši v kůži hrdiny z Owari no Seraph. Já už jen díky zbrani, kterou používá.

Jenže já v tom navíc viděla ještě jedno anime a to Karneval. Yuuichirou i jeho "bratr" Mikaela až nápadně připomínají Garekiho a Yogiho svou povahou a vztahem mezi sebou. Jsem jediná, která je v tom vidí?


Nemohu říct, že by to byla pecka po dvou dílech, ale dávám tomu šanci, ačkoliv mi zatím hlavní hrdina není dvakrát sympatický. Jak už prozrazují plakáty, Mikaelo nejspíše neumřel, tudíž se těším na jeho návrat a jejich "rodinné" znovushledání.

Opening je zde ale opravdu příšerný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 11. února 2016 v 22:44 | Reagovat

Přiznám se, že obě řady anime jsem shlédla jen během jednoho víkendu :D Nedá se rozhodně říct, že bych z příběhu byla unesená, spíš naopak a to samé platilo o postavách a mnohdy dost primitivních a předvídaných dialozích, ale dá se říct, že mě to docela bavilo :D Na druhé straně to ale není anime, které bych doporučila!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama