|První dojmy| Toradora!

10. února 2016 v 7:57 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Drama / Komedie / Romantický
Počet epizod: 25
Rok vydání: 2008

Hodnoceno po 2. epizodě.

Děj: Ryūji Takasu, pořádkumilovný a laskavý student, právě nastupuje do dalšího školního roku. Deprimován svým vzhledem vražedného šílence, který zdědil po svém otci, má ve škole jen nemnoho přátel, ostatní se od něj raději drží co nejdál. Následkem série bizarních okolností se spřátelí s maličkou, nadmíru agresivní, přesto křehkou Taigou Aisakou. Spolu pak chtě nechtě překonávají předsudky svých spolužáků a snaží se navázat další vztahy.

Převzato z csfd.czS anime Toradora! jsem se setkala již podruhé. Mé první setkání proběhlo před dávnou dobou na doporučení kamaráda, jenže já se rozhodla po dvou dílech, že to nebude anime pro mě. Hádám, že mi vadila poněkud komplikovaná povaha hlavní postavy Taigy a absurdnost scén. Před skoro dvěma lety po zoufalé snaze najít lepší anime k dívání než byla Mahouka Koukou no Rettousei, která se každým dílem stávala komplikovanější a horší, jsem znovu sáhla po dohodě s Azarem po tomto anime.

Když se nad tím zamyslím, tak to byla jasná volba. Náš vkus se poměrně liší a jelikož už jsme se předtím rozhodli společně se dívat na anime Golden Time (což je mimochodem od stejných tvůrců), tak je zřejmé, že jsme museli opět zvolit nějakou romantickou oddechovku, u které se i zasmějeme.


Opět se projevila komplikovaná povaha Taigy již v prvním díle, která mě začala odrazovat, ale vzhledem ke vzniklým vtipným situacím, jsem se rozhodla dát tomuto anime větší šanci. Když už jsem zmiňovala anime Golden Time, i tam jsem musela překousnout povahu hlavní postavy Kagy Kouko, takže i nyní hodlám dát hlavní postavě Toradory šanci na to se změnit a projevit svou světlou stránku. Odhaduji, že to ještě bude zábavná podívaná…

Musím taky uznat, že opening je zde celkem dobrý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama