|Recenze| Gekkan Shoujo Nozaki-kun

1. února 2016 v 0:15 | Toki |  Anime - recenze

Typ: Seriál
Žánr: Romantický / Komedie
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2014

Varování: může obsahovat spoiler!

Děj: Chiyo se líbí Nozaki. Když se mu pokusí vyznat své city, tak to kvůli nedorozumění vyzní tak, že je jeho fanynka. Když ji následně Nozaki pozve k sobě domů, tak Chiyo souhlasí. Jaké je pak její překvapení, když zjistí, že je Nozaki autorem známé dívčí mangy a chce, aby se stala jeho asistentkou. Skvělá parodie na žánr Shoujo plná vtipu a originálních postav.

Převzato z anime.akihabara.czCelý seriál začíná momentem, kdy se hlavní hrdinka Sakura snaží vyznat své city Nozakimu, ale vyzní to tak, že je jeho fanynkou. On jí tedy vzápětí věnuje svůj podpis jakožto Yumeno-sensei, který je známý jako autor shoujo mangy (manga určená pro dívky).

Od toho momentu začne s Nozakim pracovat společně na jeho manze a potkávat další jeho asistenty a zároveň spolužáky ze školy. Díky těm mnoha rozmanitým postavám tu vzniká zdařilá komedie.

Asi jako první bych zde ráda zmínila Kashimu, protože tu jsem si v tomto seriálu velmi oblíbila. Jedná se o středoškolačku s chlapeckým vzhledem, která hraje ve školním divadle a jelikož hraje prince, tak se jí přezdívá školní princ. Je velmi vřelá k dívkám a nejeden kluk by jí záviděl její šarm! Když jsem ji prvně viděla na obrázku, opravdu jsem si nebyla schopna tipnout, zda se jedná o ženskou nebo mužskou postavu. Díky její náklonnosti k senpaiovi Horimu, který vede ono divadlo, zde vznikají skvělé momenty. Ačkoliv ten, kde ho na zádech nesla na ošetřovnu s hlavou býka, mi přišel už přes čáru.

Postavu "školního prince" pak doplňuje Mikoshiba Mikoto, který má sice také svůdné hlášky k dívkám, ale posléze mu samotnému přijdou trapné.

Ještě bych ráda dodala, že Kashimu ztvárňuje jedna z nejznámnějších cosplayerek Reika, která obvykle necosplayuje ženské charaktery a musím říct, že líp by ji snad nikdo nevystihl.


Dále je tu Seo Yuzuki, přezdívaná Lorelei díky svému úžasnému zpěvu. Je velmi ochotná pomáhat ostatním, ale obvykle to nedopadá nejlíp. Lidi se snadno na ni naštvou, jelikož si neuvědomuje, že by některá slova bylo lepší neříkat moc nahlas, nebo raději vůbec. Připomněla mi tím jednu moji spolužačku na střední. Čekala jsem upřímně od toho charakteru více.

Hlavní dvojice pro mě nebyla natolik zajímavá, ačkoliv jsem Sakuře fandila, aby se mu jednou doopravdy vyznala.


Myslím, že tohle anime pěkně zparodizovalo zamilované mangy, ve kterých jako ve snu, se kluk srazí s holkou na rohu chodby a od toho momentu se začínají vídat pravidelně. Nozaki ani trochu nebyl ten dokonalý Suzuki ze své vlastní mangy a jeho situace se Sakurou působily místy až trapně, viz například scéna, kde si dal na hlavu své sako, aby byl chráněn před deštěm a ještě tak mohl chránit Sakuru, která šla před ním.

Velmi se mi zde líbila ukázka, jak vlastně vzniká manga od nápadu až po zpracování a kolik lidí je schopno se na takovém projektu podílet. Za to dávám anime větší plusko!

Nebyl to kousek století, ale vcelku dobrá komedie ze střední školy. Takže bych i doporučila ke zhlédnutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lokusta Lokusta | Web | 1. února 2016 v 17:09 | Reagovat

To sú niektorí cosplayeri takí známi? No toto. Čítam o nej prvý raz, tak som si ju musela hneď naklikať. Niektoré postavy sú naozaj vydarené.

2 Toki Toki | Web | 1. února 2016 v 18:24 | Reagovat

[1]: V cosplay světě se tak trochu pohybuji a tahle cosplayerka se umisťuje na stránce worldcosplay.net na prvních třech příčkách obvykle. Přišlo mi vhodné ji zmínit, jelikož cosplayuje Kashimu a opravdu se mi její ztvárnění líbí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama