|Recenze| Love Stage!!

2. února 2016 v 6:10 | Toki |  Anime - recenze

Typ: Seriál
Žánr: Komedie / Shounen-ai / Romantický
Počet epizod: 10
Rok vydání: 2014

Varování: může obsahovat spoiler!

Děj: Hlavní hrdinou je Izumi, který by se rád stal tvořitelem mangy, ale štěstí mu nepřeje. Patří do rodiny, která se výrazně angažuje v showbusinessu a chtějí z něj mít něco podobného. Když přijde nabídka na natočení reklamy, Izumi je zásadně proti, mělo by se jednat o pokračování deset let staré reklamy, kde učinkuje i hvězda Ichijou Ryouma, který se do Izumiho zamiloval před deseti lety.

Převzato z shirai.czAnime vyprávějící o klukovi jménem Izumi, který se snaží vyhnout show byznysu, ve kterém podniká celá jeho rodina. Místo toho se snaží prorazit se svojí mangou, která je však poněkud kostrbatá. Inspiruje ho k tomu slavný Saotome, jenž stvořil Izumiho oblíbenou postavu Lala Lulu. Na druhé straně je tu filmem proslulý Ryouma, který doufá ve shledání své lásky z dětství z natáčení reklamy na šťastnou svatbu, ve které nakonec Izumi sehrál roli malé holčičky, jež chytí svatební kytici. Po deseti letech se ve stejné sestavě reklama opakuje a Ryouma teprve nyní zjišťuje, že onou roztomilou holčičkou byl po celou dobu Izumi.

Jenže jeho láska i přes Izumiho pohlaví nevyprchává.


Prvně bych chtěla zmínit, že je Ryouma stylizován do krásného herce, po kterém baží nejedna dívka. Jsem jediná, které se nelíbí, jak ho nakreslili? Musím uznat, že se umí oblékat a vyjadřovat, ale to tlusté obočí a možná i ten účes mě odrazuje od toho, považovat ho za krasavce. Naproti tomu musím uznat, že Izumi je opravdu roztomilost sama.

Další věcí je cenzura. Myslím, že jsem zvolila jako své první anime s BL tématikou vhodně právě Love Stage, jelikož zde opravdu není k vidění nic nevhodného či pohoršujícího. Pouhé letmé polibky a dotyky a ty intenzivnější jsou dokonce dány do jisté barevné mlhy. Ačkoliv je série zakončena tím, že si to hlavní hrdinové rozdají, divák z toho nic neuvidí.


Když opomenu, že je to příběh o dvou klucích, tak je to v podstatě klasická romantika, která má fajnové postavy a spád. A taky šťastný konec. Líbí se mi zde komediální prvky spojené s chibi stylem a obzvláště pak prolínání Izumiho snů o Lala Lulu s realitou. Za mě je to fajnová oddechová romantika. S dvěma muži.

Necítím se býti "yaoistkou", ale ani mi tohle anime nepřijde nechutné. Nejspíš vyzkouším další podobného žánru.

P.S. Termín yaoistka jsem dala do uvozovek z důvodu, že vím, že tohle není yaoi, pouze shounen-ai, i přesto se dívky, jenž milují tyto žánry, ve kterých romantika probíhá mezi dvěma muži až nakonec skončí v posteli, takto označují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 2. února 2016 v 7:03 | Reagovat

Zrovna před pár dny jsou opět otevřela tuhle mangu a přesvědčila se, že si moje sympatie nezíská. Chtěla jsem jí zařadit mezi čtveřici nejvíce přeceňovaných mang, ale nakonec ji vynechala, protože kromě mého dojmu, jak manga, či postavy nemají co nabídnout a ještě působí hloupě, tak nejsou "pobuřující", jako ten zbytek vybraný.

Haha, co té cenzury, veř mi, že žádnou takovou cenzuru jinde nenajdeš :D Viděla jsem z toho nějak sceeny a hodně jsem se u nic nasmála! :D Jinak se přiznám, že ani mě se Ryouma nijak zvlášť designově nelíbí, vlastně nikdo z nich :D Všichni mají takové psí obličeje, aspoň na tom oficiálním coveru :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama