|Recenze| Nisekoi

7. února 2016 v 8:33 | Toki |  Anime - recenze

Typ: Seriál
Žánr: Komedie / Romantický
Počet epizod: 20
Rok vydání: 2014

Varování: může obsahovat spoiler!

Děj: Yakuzácký dědic Ichijo Raku touží po normálním životě bez mafie. Jeho sen trošku nabourává každodenní realita plná bitek a střelného prachu, ale brzy pochopí, že si žil vlastně velice dobře. Potká totiž Kirisaki Chitoge, jejíž jemný vzhled poněkud nabourávají násilnické až brutální způsoby. Chitoge pochází z konkurenčního syndikátu a má se stát Ichijovou přítelkyní, aby se mezi syndikáty nerozpoutala válka. Pravděpodobnější však je, že se ti dva pomlátí mezi sebou…

Převzato z anime.akihabara.czNisekoi je celkem typická harémovka s prvky komedie a ecchi momentek z roku 2014. Ačkoliv jsem si myslela, že po prvních dvou epizodách odhadnu už předem děj, tak jsem se mýlila a příběh se zde skutečně zamotal více, než jsem očekávala.

Syn šéfa Yakuzy a dcera hlavního gangstera musejí předstírat vztah, aby nedocházelo k válkám, přičemž, jak se dá očekávat, se tyto dvě osoby nemohou vůbec vystát. Po nějaké době si ale hlavní hrdinka Chitoge uvědomí, že místo nenávisti už chová ke svému "příteli" naprosto jiné city, jenže on miluje jinou… A navíc je na cestě ještě jeho snoubenka.


Je to místy opravdu podařená komedie, ale hodnota celého seriálu pro mě klesla, když na scénu přišla otravná Marika, neboli snoubenka Raka. Ačkoliv zatím vše nasvědčuje tomu, že ona bude tou dívkou, se kterou si Raku dal slib, tak mi byla nejmíň sympatická. To, že Chitoge patří ke gangsterům a Raku k yakuze bych ještě brala, ale že Marice museli dát policejní sbor, aby si taky mohla dupnout, už bylo přes čáru.

Oceňuji zde nápad slibu z dětství a záhadu kolem klíče a zámku, ale trochu mě mrzelo, že seriál celou dobu odváděl pozornost jinam a záhada zůstala nevyřešená. Ačkoliv vím, že seriál má pokračování, jestli bude ve stejném duchu, myslím, že ani za druhou sérii se nic nevyřeší a nemám ani chuť se na ni podívat. Dva klíče mi nepřišly v seriálu až tak divné, ale tři dívky s klíčem už zavání hodně velkou fantazií autora.

Taky postava Tsugumi byla až nesmírně vyhrocená, což mě zamrzelo, protože jsem čekala, že bych si ji mohla díky klučičímu vzhledu oblíbit.


Osobně jsem si po nějaké době oblíbila obě hlavní hrdinky - jak Chitoge, tak Onoderu, takže by mi asi bylo jedno, s kterou by hlavní hrdina skončil. Za mě zde ale nejlepší postavou byla Miyamoto, kamarádka Onodery, která se snažila vymýšlet různé situace, při kterých by Onodera mohla být s Rakuem sama, aby mu konečně vyznala své city. Scéna v autobuse, kde strkala hlavního hrdinu na Onoderu při každé zatáčce, byla opravdu suprová. Ačkoliv byla vedlejší postavou a snad jedinou dívkou, která neusilovala o jeho srdce, tak byla parádně napsaná.

Za mě je to jeden z průměrných seriálů. Možná lehce nad průměrem. Není to příběh, se kterým se sžijete, ale na dlouhé odpoledne to zabaví. Seriál je přehnaný v mnoha prvcích, kvůli tomu jsem si ho nejspíš tak neužila jako jiné.


Určitě zde ale oceňuji jistý vývoj hlavní hrdinky Chitoge. Z nesnesitelné postavy se nakonec stala celkem fajnová dívka. Příběh byl slabší. Autoři se nejspíš snažili o zábavný, ale zároveň tajemný příběh s dívkou z minulosti, až z toho udělali jednu velkou slátaninu. Nápad mohl být jistě využit lépe a věřím, že by i stačil na jednu sérii.

Ještě jedna věc, která mě zde zarazila... proč má tohle anime jen 20 epizod místo tradičních 24 nebo 25?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 7. února 2016 v 11:24 | Reagovat

Z těch tvých prvních dojmů, jsem snad měla měla i lepší pocit, že z celého pohledu na sérii :D Nechám si to v záloze, ale nepředpokládám, že bych se na to vrhla v nejbližší době! Ale i tak děkuji za dojmy :))

2 Toki Toki | Web | 7. února 2016 v 15:06 | Reagovat

[1]: První polovina seriálu je ještě dobrá, hodně mi dojem zkazili, když nastoupila Tsugumi a Rakuova snoubenka. Není to zrovna z těch anime, co bych přímo doporučovala. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama