|Recenze| Noragami Aragoto

5. února 2016 v 2:10 | Toki |  Anime - recenze

Typ: Seriál
Žánr: Akční / Fantasy
Počet epizod: 13
Rok vydání: 2015

Varování: může obsahovat spoiler!

Děj: V tomto pokračování anime Noragami z roku 2014 se opět setkáváme s trojicí hrdinů: Bohem Yatem, který byl kdysi znám jako obávaný "bůh pohromy" a nyní za drobný finanční obnos pomáhá každému, kdo potřebuje, dále pak jeho pomocníkem jménem Yukine, který se dokáže proměnit ve velmi účinnou zbraň, a dívkou Hiyori, která kdysi chtěla zachránit Yata před tím, aby ho srazilo auto, ale nakonec sama skončila v situaci, kdy její duše nekontrolovaně opouští tělo. V této druhé sérii se do centra dění dostává kromě hlavních hrdinů také "bohyně války" Bishamon, která chová vůči Yatovi zášť, protože v minulosti, když byl ještě bohem pohromy, zabil mnoho jejích pomocníků…

Převzato z csfd.czPo celkem dlouhé době se mi podařilo dokoukat druhou sérii Noragami a nastal čas ji zrecenzovat.

Příběh navazuje tam, kde skončil v první sérii. V první polovině se tedy setkáváme především s bohyní Bishamon, která se stále snaží pomstít Yatovi za zavraždění jejích regálií. Na rozdíl od první série se zde konečně dozvíme, proč se tak stalo a objeví se i postava na pozadí, která usiluje o to, aby se Bishamon reinkarnovala. Tahle část se mi hodně líbila. Zuřící Bishamon, záporák, který uměl tahat za správné nitky a nakonec i dojemná část, když se Kazuma snažil zastavit svoji paní vlastním tělem. Opravdu jsem si v tu chvíli myslela, že ho ze seriálu vymažou, ale naštěstí se tak nestalo.

Druhá polovina seriálu se pak věnovala zmizení boha Yata, které způsobila naše stará známá Nora. Jestli jsem to pochopila dobře, tak ti dva jsou nejspíš sourozenci. Yato tedy byl donucen se vrátit ke svému starému já a pro své vysvobození musel zachránit boha Ebisu z podsvětí, který se tam vypravil pro mocný štětec, jenž vyvolá a ovládá fantomy.


Nedokážu ani říct, která polovina měla větší grády, ale byla jsem především ráda za vysvětlení minulosti Bishamon, které mi chybělo v první sérii.

První série byla o poznání slabší. Působila spíše jako takový úvod do světa a k jeho postavám. Druhá série už měla téměř vše, co jsem od takového anime očekávala - akci, napětí, komedii, zvraty a spád.

Jenže i přesto všechno musím zmínit i mínusy. Část, která se týkala boha Ebisu, mohla být rozhodně víc vysvětlená. Nevím, zda to bylo jen tím, že se mi slovenské titulky hůře čtou nebo opravdu divákovi nebylo víc vysvětleno, ale záměr tohoto boha mi zůstal utajen. Pochopila jsem, že chtěl ovládat fantomy, ale zbytek mi nejspíše unikl.


Dalším mínusem pro mě byl konec seriálu. Po tom všem jsem opravdu čekala, že Ebisu přežije nebo, že si alespoň jeho nové já bude něco ze svého předchozího pamatovat. Zdrcený Yato v obleku Kazumy mi nesedl. Navíc úplný konec, který nasvědčuje další sérii, si mohli odpustit. I přesto, že je to dobré anime, tak myslím, že dvě série byly až až.

Velkým plusem je zde opět zdařilý opening, ačkoliv ten z první série stále pro mě zůstává top. Dále se mi obzvlášť líbil chyták s Yatovým pravým jménem, ve kterém šlo o jiné čtení znaků a také postupná změna charakteru Bishamon napříč druhou sérií. Oproti začátku vystřídala kromě svých nálad i svůj klasický outfit, který známe velmi dobře z první série. Ten poslední, ve kterém vstoupí do podsvětí a zahrnuje zbroj, mi nápadně připomněl Erzu z anime Fairy Tail.


Anime je vhodné především pro ty, který se už prokousali první sérií. Jak jsem už zmínila, druhá série mi přišla podstatně lepší, ačkoliv bez úvodu v té první by se v tom mohl nováček ztrácet. Za sebe doporučuji, ačkoliv doufám, že anime již třetí sérii mít nebude. Osobně bych měla jiné anime adepty, kteří by si zasloužili dostat pokračování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 •Kaisoul. •Kaisoul. | Web | 6. února 2016 v 9:08 | Reagovat

Koukám, že není hřích jsi z něčeho zkopírovat a hodít zdroj:D Mimochodem moc pěkný blog a rezence mám co dělat:D ,.. zrovna jsem se nudíla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama