|Recenze| Ookami to Koushinryou

3. února 2016 v 11:01 | Toki |  Anime - recenze

Typ: Seriál
Žánr: Drama / Fantasy / Romantický
Počet epizod: 13
Rok vydání: 2008

Varování: může obsahovat spoiler!

Děj: Lawrence Craft se stal cestujícím obchodníkem a se svým povozem křižoval kraj. Netoužil ale cestovat věčně. Rád by se usadil a zařídil si krámek. Jenže na ten si nejdříve musí vydělat. Jeho současná cesta ho zavedla do vesnice Pasroe, kde právě končí sklizeň pšenice a chystá se dožínková slavnost. Tato slavnost má vzdát hold vlčí bohyni Horo, která se prý kdysi uvolila starat o zdejší úrodu. Kdo ví, jestli je na té povídačce něco pravdy.

Převzato z anime.akihabara.czJsme ve středověku, kde se nadějný mladý muž snaží uživit jako obchodník a splnit si své sny. Na jedné ze svých cest se seznámí s vlčicí Horo, se kterou míří na sever do její domoviny. Horo je moudrá bohyně, která dokáže prohlédnout lži, je tedy vhodnou společnicí právě k dobrosrdečnému obchodníkovi, kterého se nejeden snaží okrást právě na obchodech. Ať už se jedná o křivý stůl nebo přepis dluhu.

Tohle anime je krásné svou tématikou a svým openingem. Po několika školních anime jsem byla ráda za skok do středověku a za skvělé charaktery postav. Horo byla jedinečná. Její lstivost, když prodávala za Lawrence kůže, které voněly po jablkách nebo její touha po broskvích v medu či oleji na ošetření jejího ocasu, byly nezapomenutelné okamžiky. Jak bylo Lawrenci řečeno, mít s sebou ženu na cestách znamená, že ti všechny výdělky utratí. Horo byla toho celkem příkladem.


Ačkoliv jsem skutečně neporozuměla obchodním linkám, užila jsem si anime. Měla jsem dost velký guláš v různých názvech společností, které tam zazněly, a i v situacích, kdo koho aktuálně zradil, ale neubírá to pro mě tolik na celkovém dojmu ze seriálu. Nepochopila jsem úplně to špinění stříbrných mincí nižším podílem a ani linku ohledně pašování zlata, ale nejspíš to bude tím, že ekonomika jde prostě mimo mě a obecně se o historii nezajímám.

Trochu mě mrzelo, že zpočátku hned zmizela postava Cloe. Ani jsem si ji nebyla schopna úplně zařadit. Zpočátku působila mile, pak se zdálo, že stála za únosem Horo a následně zmizela a už se neobjevila do konce seriálu. Za to postava pastýřky Nory (blondýnka na dalším obrázku) setrvala déle. Ačkoliv stále netuším, zda má nějaké kouzelné síly vůči vlkům, líbila se mi její role. Díky ní se ukázala alespoň žárlivost Horo.


Byly zde dialogy, u kterých se mi chtělo trhat vlasy nebo se nahlas smát, ale hádám, že to k té době patří. Pobavila mě například scéna, kde se Horo ptala Lawrence, proč je tak dobrosrdečný a když se jí nedostalo odpovědi, že za to může ona, vyčetla mu to a řekla: "Tak ještě jednou…"

Asi to nebude šálek kávy pro každého, ale doporučuji. Sama se chystám na druhou sérii, opět společně s Azarem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama