Březen 2016

Stěhování!

18. března 2016 v 17:36 | Toki |  Informační články

UNCOVERED.BLOG.CZ

Projížděla jsem své články na tomhle blogu a rozhodla se, že by to chtělo změnu. Ano, sice píšu, co si myslím, ale po stylistické stránce je to slabé. Hodně se mi v poslední době zalíbil styl Scars, která vkládá menší obrázky či gify do článků s odkazy na ně a vše vypadá přehledně a i se to dobře čte. Nechci přímo kopírovat její styl, ale sama jsem si řekla, že bych to vše měla udělat přehlednější.

Nový blog funguje teprve chvíli a zatím jsem stihla upravit jen svou recenzi na Owari no Seraph. Už se mi to líbí více, ačkoli možná ještě nějaké změny v tom jediném článku proběhnou. Hodlám taky pozměnit rubriku anime dojmy a nejspíš udělám novou, kde spíš budu hodnotit zhlédnuté první díly za danou sézonu. Ještě nad tím popřemýšlím.

Velká změna taky je, že jsem se vrátila k tvoření layoutů a sama jsem si udělala takový, aby mi vyhovoval. A není překvapením, že je s motivem Steins;Gate. Budu jen doufat, že si ho zas tak rychle neokoukám.

Uvažuji ještě nad cosplay rubrikou a hodlám tam začít i něco podobného jako deníček. Koho zajímala má anime challenge, nebojte se, taky tam na ní přijde řada. :)

Prosím tedy o chvíli strpení, než se mi podaří to pořádně rozjet. Hodlám si s články dávat víc záležet a doufám, že to i čtenáři ocení. :)

Day #7 Oblíbený a neoblíbený anime film

13. března 2016 v 15:41 | Toki
Kdybych měla zmínit oblíbený film jako samotný, který nemá nic společného se seriálem, tak bych zvolila Mimi wo Sumaseba neboli Šepot Srdce od studia Ghibli. Ze všech "Ghibliovek" mě zaujal nejvíce. Vypráví o dívce Shizuku, která čte hodně knih. Jednoho dne si všimne, že všechny ty knihy před ní četl nějaký kluk a rozhodne se ho hledat. To jí zavede do jednoho obchodu, ve kterém je soška kočičího barona, a tam pak i nalezne kluka, kterého hledala. Zbytek filmu se pak ubírá přemýšlením nad tím, co by v životě chtěla dělat. Líbilo se mi to nejspíš díky tomu, že jsem se trochu viděla v hlavní hrdince a sama stále uvažuji, čeho bych v životě chtěla dosáhnout.

Ze všech dosud viděných filmů od tohoto studia to musím doporučit.


|Recenze| Love Live! School Idol Project 2nd Season

12. března 2016 v 19:40 | Toki |  Anime - recenze

Typ: Seriál
Žánr: Drama / Hudební / Komedie
Počet epizod: 13
Rok vydání: 2014

Varování: může obsahovat spoiler!

Děj: μ`s zprvu možná nedosáhli na vrchol, ale svého snu se dívky nehodlají jen tak vzdát. Začnou na sobě opětovně pracovat, aby překonaly nejen své konkurentky, především sami sebe. Přesto nezapomínají ani proč jejich různorodá skupinka vznikla. Děvčata opětovně budou zažívat krásné, ale také krušnější chvilky, ale s podporou druhých to dokáží překonat. Sledujme nejenom zda-li nakonec μ`s dosáhne Olympu školních idolů, ale též jaký osud čeká celou skupinu až Eri, Niko-chan a Nozomi odmaturují…


Převzato z anime.akihabara.cz

Day #6 Anime, které jsi viděla naposledy.

11. března 2016 v 12:07 | Toki
Tahle otázka se dá vzít dvojím způsobem. Buď jako poslední celé zhlédnuté anime nebo díl anime, které jsem viděla naposledy.

Pokud bych tedy měla říct, jaké bylo mé poslední anime, které jsem dokoukala, tak je to druhá série Love Live! School Idol Project. V následujícím dnech se zde ukáže má recenze. Love Live jsem si opravdu oblíbila a určitě se k tomuto anime hodlám někdy vrátit. Díky své komedii a rozmanitým postavám se u mě dostalo do top mých anime. Nerada bych tu vypisovala to, co uvidíte brzy v recenzi, takže jen zmíním, že tohle anime za to skutečně stojí!|První dojmy| Fairy Tail Zero

11. března 2016 v 4:50 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Akční / Fantasy
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2016

Hodnoceno po 1. epizodě.

Děj: Příběh o založení magického cechu Fairy Tail.

|První dojmy| Date a Live

10. března 2016 v 14:58 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Akční / Komedie / Romantický / Sci-Fi
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2013

Hodnoceno po 1. epizodě.

Děj: Před lety došlo na hranici Číny s Mongolskem k obrovskému výbuchu, který zabil sto padesát miliónů lidí. Následovaly další, a vzhledem k tomu, že nikdo nezjistil, co je vyvolává, byly kvalifikovány jako otřesy prostoru. Mladík Itsuka Shido žije se svou mladší sestou Kotori v japonském městě Tenguu. Ve škole je během vyučování hlášen další otřes. Všichni běží do krytu, ale on se kvůli slibu, který dal své sestře, musí dostat k blízké restauraci, kde by měla jeho sestra být. Otřes ho zastihne na cestě. Jaké je jeho překvapení, když se v místě, kde by očekával kráter, nachází dívka s obřím mečem, na kterou útočí pětice bojovnic s robotickými přístroji. Jedna z nich je jeho sestra. Kotori tedy není tak naivní a dětská, jak si původně myslel. Velí totiž jednotce, která má najít a zničit stvoření, která otřesy způsobují. Jak ale bude reagovat, když se dozví, že i on má zachraňovat svět, a to svým šarmem? Musí totiž pro dobro lidstva tu holku s obřím mečem svést.

Převzato z csfd.cz

Day #5 Postava, která ti nebyla vůbec sympatická.

9. března 2016 v 9:47 | Toki
Nestává se mi často, že bych vyloženě našla v seriálu postavu, která by mi kazila dojem z anime, ale dvě nesympatické postavy mě stejnak napadly.

Jako první zmíním Ophiuchuse (Hadonoše) z anime Fairy Tail. V dodatečném arcu, který v manze nebyl, se hvězdní duchové vzbouřili a rozhodli se dosáhnout svobody i za ceny svých životů. Všichni, které Lucy měla tak ráda, prošli proměnou ve své zlé já a nehodlali nadále býti pouhými loutkami. Jelikož tento arc v manze nebyl, tak po vyřešení, duchové ztratili vzpomínky, aby anime mohlo pokračovat opět tam, kde manga navazovala. V této části se právě ukázal samotný 13. klíč v podobě zelenovlasé zdravotní sestřičky s velkou injekční stříkačkou. Mé nesympatie nevznikly z toho, že se jednalo o zápornou postavu, ale že za (skoro) každou větou říkala slovo "denasu". Pětkrát jsem to vydržela, po šesté jsem se s přáteli, se kterými jsme sledovali onen díl, shodla, že je to na zabití. Kdyby se tato postava měla vyskytovat po celou dobu seriálu, asi bych to nevydržela. Z FT bych byla schopna ještě zmínil Ichiyu, který zas neustále říká "Men".


|Recenze| Kokuriko-zaka kara

8. března 2016 v 17:02 | Toki |  Anime - recenze

Typ: Film (91 minut)
Žánr: Drama / Romantický
Rok vydání: 2011

Varování: může obsahovat spoiler!

Děj: Je rok 1963. Japonsko se připravuje na nadcházející letní olympijské hry v Tokiu a program celkové modernizace země běží na plné obrátky. Důsledky tohoto programu pociťují i studenti jedné střední školy v Jokohamě, kam chodí hlavní hrdinka příběhu, pocházející z početné rodiny, šestnáctiletá Umi Macuzaki. Starší budova kulturního klubu této školy má být v rámci modernizace zbourána. Tohle rozhodnutí však vyvolá na škole rozruch a studenti se rozdělí do dvou skupin, z nichž jedna tento krok podporuje, zatímco ta druhá považuje budovu kulturního klubu za místo plné vzpomínek a bohaté minulosti, které si nezaslouží být zbouráno. Mezi stoupence toho druhého názoru patří i sedmnáctiletý Šun Kazama, jenž se snaží studenty přesvědčit, aby proti tomuto kroku zakročili. Seznámí se při téhle příležitosti s Umi, která jej podporuje a snaží se přijít na způsob, jak budovu kulturního klubu zachránit. Povede se jim to? Co když ale zjistí, že toho spolu mají společného více, než by se na první pohled mohlo zdát?

Převzato z csfd.cz

Day #4 Postava, která je ti charakterově podobná

7. března 2016 v 17:36 | Toki
Kterou postavu bych dle povahy přiřadila k sobě? Tahle otázka vás asi nejvíce z této výzvy zajímá. Existuje mnoho anime dívek, které se staly mým vzorem a chtěla bych být více jako ony, ačkoliv asi tak velkou změnou neprojdu. Přece jen se ale na to objevila i jedna, ve které se vidím.

"Wishing for someone else's happiness means someone has to be cursed to suffer as much. That's what it means to be a magical girl."

Někdo už podle citátu tuší...

|První dojmy| Love Live! School Idol Project 2nd Season

6. března 2016 v 9:55 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Drama / Hudební / Komedie
Počet epizod: 13
Rok vydání: 2014

Hodnoceno po 2. epizodě.

Děj: μ`s zprvu možná nedosáhli na vrchol, ale svého snu se dívky nehodlají jen tak vzdát. Začnou na sobě opětovně pracovat, aby překonaly nejen své konkurentky, především sami sebe. Přesto nezapomínají ani proč jejich různorodá skupinka vznikla. Děvčata opětovně budou zažívat krásné, ale také krušnější chvilky, ale s podporou druhých to dokáží překonat. Sledujme nejenom zda-li nakonec μ`s dosáhne Olympu školních idolů, ale též jaký osud čeká celou skupinu až Eri, Niko-chan a Nozomi odmaturují…

Převzato z anime.akihabara.cz