Day #1 Začátek s anime

1. března 2016 v 20:02 | Toki
Nastal čas začít s mojí 12ti denní anime výzvou! A jak se dá očekávat, povyprávím, kde a kdy to všechno vlastně začalo...

Byl to nejspíš začátek roku 2012. Pamatuji si, že venku byla zima a já v té době obvykle trávila čas v posteli s notebookem na klíně. Přiznám se, že jsem dřív anime odsuzovala. Myslím, že první zmínka se ke mně dostala na základní škole a pak od kamaráda Zakiho. Nejspíš jsem si myslela, že to jsou pohádky pro děti a vadilo mi, jak o tom každý mluví. Jenže pak jsem se jednou rozhodla zkusit anime s názvem Bleach. Musel mi o tom tehdy Zaki asi dost vyprávět. No a chytlo mě to. Ačkoliv přiznám, že pár prvních epizod bylo pro mě celkem v té době strašidelných. Obzvláště ta s Orihime bratrem.

Vzpomínám si, že jsem se nechtěla dívat v originále, hlavně kvůli tomu, že jsem se nechtěla podvědomě učit další cizí jazyk, takže jsem se dívala v českém dabingu. Jenže ten vydržel pouze do padesáté epizody a já se pak musela rozhodnout, zda se chci dívat dále, ale tím pádem přejdu na titulky (které jsem dříve neměla v oblibě) nebo to anime zahodím. Až teprve asi před rokem jsem zjistila, že český dabing jede až do nějakého 160. dílu, ale co už. Bleach byl tedy mým prvním anime - pokud nepočítáme Krále šamanů na Jetixu a Pokémony.


Ačkoliv jsem toto anime tehdy měla opravdu ráda, jelikož jsem si oblíbila Rukiu a ještě víc Tatsuki, tak jsem ho nedokoukala. Zanechala jsem ho někde kolem 285. epizody s tím, že mě předlouhé boje s Arrankary nudily. Taky se přiznám, že jsem se v té době dívala i na Bleach muzikál a učila se i některé tance a písně z toho. Jsem ráda, že mě při tom tančení nikdo nikdy neviděl. Kromě Zakiho. Dokonce mám pocit, že bych si na některé písně a tance z toho stále vzpomněla...

Po tomto anime jsem v českém dabingu ještě zkoukla Death Note, ale v té době jsem si už spíš zvykala na originál. Jako další z mých prvních anime pak byla Kaichou wa Maid-sama a Sakurasou no Pet na Kanojo, přičemž obě patří k mým dost oblíbeným.

Jedna z mých nejoblíbenějších písní z muzikálu.

Další den výzvy, který se bude týkat mých top tří anime, přidám za dva dny, tudíž to hodlám psát vždy v lichý den, abych to řádně promyslela a alespoň na pár dní mi ta challenge vydržela.

Teď už nezbývá než se zeptat. Jaké bylo vaše první anime? A jaký je váš názor na Bleach?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Azar Azar | Web | 1. března 2016 v 21:23 | Reagovat

Pamatuji si, že ses mi smála, když jsem překládal titulky k anime ;_;

:-D

http://azar-dragneel.tumblr.com/post/140288261309/anime-challenge-den-prvn%C3%AD

Naviděnou ve čtvrtek~

2 Toki Toki | Web | 2. března 2016 v 10:10 | Reagovat

[1]: Smála? Jako vím, že jsem u tebe něco zaznamenala a jako odpůrce jsem ti k tomu asi řekla své, ale upřímně si moc na tu dobu, kdy jsme se bavili nepamatuji, kromě točení našich celovečerních oskarových trháků! ;)

3 S c a r s S c a r s | Web | 2. března 2016 v 12:53 | Reagovat

Já si pamatuju, že kamarád taky na základce šílel do anime, především do Naruta a my ostatní s nadhledem "že se na pohádky nedíváme" :DDDD Jak se mi smál, když jsem mu pár let na to řekla, že jsem na anime taky začala koukat! Ale i teď se mi velká trojka shounenů (Naruto, Bleach a One Piece) stále vyhýbají a asi už mě nic nepřesvědčí, abych na ně začala koukat :D Už je prostě moc pozdě!

4 Azar Azar | Web | 2. března 2016 v 20:28 | Reagovat

[3]: Taky jsi neviděla velkou trojku? :-) Myslím, že „na stará kolena“ už je nikdy nevidím... Asi na nich něco bude, když to lidi táhne (a Toki to ostatně k anime přitáhlo), ale osobně mi nevadí, že jsem s nekonečnými seriály skončil u Pokémonů. Když jsem se začal zajímat o anime jako o „anime“, hned jsem objevoval pecky jako Cowboy Bebop, Lain, Noir... Kdybych znal jen Naruta, asi bych anime tak snadno nepropadl c:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama