Day #2 Tři oblíbená anime různého žánru

3. března 2016 v 12:14 | Toki
Mám opravdu hodně oblíbených anime a je pro mě těžké tedy vybrat jen tři, ale pokusím se o to.

Steins;Gate (Sci-Fi, Thriller, 2011)
Jako první zmíním anime Steins;Gate, které jsem viděla v červenci roku 2014. O tomto anime jsem se dozvěděla díky Azarovi. Mám pocit, že když jsem prvně najela na google na obrázky, tak se mi kresbou tolik nezalíbilo. Vlastně ani nevím, proč jsem se rozhodla ho tehdy zhlédnout, ale nelituji. Nejsem vůbec příznivce Sci-Fi žánru, Star Wars a podobné filmy mě naštěstí minuly, avšak našla jsem zalíbení v nápadu na stroj času. Anime je celkem dost zmatené a po zhlédnutí se vám v hlavě rodí otázky, které nikdo nezodpoví. Tohle mi na anime trochu vadilo, avšak chápu, že vše nemůže být vysvětleno. Co zde musím vyzdvihnout jsou postavy a naprosto suprový opening. Setkáváme se s hlavním hrdinou (Okabe Rintarou), který si hraje na šíleného vědce, dále s jeho asistentkou, tsundere Makise Kurisu, které on neříká jinak jak Kurisu-tina. Avšak Kurisu není taková ta otravná tsundere, co spíš v seriálu škodí, naopak je sympatická svou inteligencí a stydlivou povahou. Dále je tu hlavního hrdiny kamarádka z dětství Mayuri. Ta je snad nejzajímavější na celém seriálu. Působí jako naivní, trochu přihlouplá dívka, ale občas z ní (a zrovna v pravou chvíli) vypadne nějaké to moudro nebo vyřešení jisté záhady (např. při hledání otce Suzuhy). A posledním z hlavní čtveřice je Hashida Itaru řečený Daru, jenž je kamarádem Okabeho a pomáhá mu sestrojovat přístroje či se přes počítač dostávat do uzamčených souborů.


U tohohle anime mě trochu mrzelo, že linka ohledně smrti a následnému oživení Makise byla odložena a jejího vysvětlení se dočkáme až ve 23. epizodě, která vysvětluje tu první. I přesto je tohle anime mojí srdcovkou a s Azarem jsme dokonce ztvárnili hlavní dvojici.


Sakurasou no Pet na Kanojo (Komedie, Školní, Romantické, 2013)
Sakurasou bylo jedno z mých prvních anime, které jsem viděla. Našla jsem si ho náhodou sama a ihned jsem si ho oblíbila. Velmi se mi na něm líbilo, že je ze života. Kanda Sorata (hlavní hrdina) byl kvůli nalezeným kočkám přesunut z normálních kolejí na ty pro problémové studenty. Jenže se s tím nehodlá smířit. Je rozhodnutý nalezené kočky udat a vrátit se tam, kde byl. V té době dostane na starost dívku Mashiro, která se neumí o sebe tak úplně postarat, ale má neskutečný talent na kreslení. Kanda se rozhodne prorazit tuším v herním průmyslu, ale zažívá jeden neúspěch za druhým, přičemž jeho kamarádka Mashiro dostává nabídky, i když pro to nic nedělá. Do toho přijde oznámení o zbourání těchto kolejí.

Tohle anime si mě hned díky komickým prvkům i postavám získalo. Byla jsem ráda, že anime neskončilo tím, že by si Kanda vybral mezi Mashiro a Nanami. Vzpomínám si, že mě tehdy konec, když přišla na řadu závěrečná řeč, opravdu dojal.


Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou desu yo? (Komedie, Fantasy, 2013)
Předchůdce No Game No Life u mě sklidil větší ovace jak novější napodobenina. Tři rozdílní teenageři se dostanou do jiného světa, kde hrají hry, ve kterých vždy figuruje sázka. Potkají se tam s rozhodčí Kurousagi, která je žádá, aby pomohli její zemi (či národu) získat zpátky své jméno a jiné možnosti, které dříve prohrála. Každý z hlavní hrdinů oplývá jistou silou. Izayoi je jednoduše overpower, co se týče fyzické síly. I přesto, že přehnaně silné postavy nemám ráda, zde jsem si ho naprosto oblíbila díky jeho vlastnímu přístupu ke hrám. Dále se setkáváme s Asukou, která pochází z bohaté rodiny a její schopností je dávat ultimátní příkazy. Poslední dívkou je trochu nevýrazná You, která se dokáže dorozumívat se zvířaty. Všichni se tedy rozhodnou bojovat pro bezejmennou zemi a užít si při tom hodně zábavy!

Tohle anime si mě taky získalo již po prvních pár epizodách. Už jsem měla celkem dost typicky slušných a nevinných kluků v hlavních rolích, takže mě Izayoi svoji (až sobeckou) povahou potěšil. Obě dívky ho vhodně doplňovaly, ačkoliv You mohli autoři udělat povahou výraznější. Jediné, co mě na tomto anime mrzí je to, že není dokončené a končí již desátým dílem naprosto otevřeným koncem. Na rozdíl od NGNL by si zasloužilo podle mě více prostoru a druhou sérii.

Rozhodně mám v plánu se na toto anime podívat někdy znovu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 3. března 2016 v 22:42 | Reagovat

Jak už jsem zmínila předtím, anime Steins;Gate chci dát druhou šanci a jsem zvědavá, jak se mi s odstupem času bude líbit. Nicméně další dvě anime mi absolutně nic neříkají. Možná bych zkusila Sakurasou no Pet na Kanojo, ale u Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou desu yo? mě odrazuje hlavní zápletka a to vtažení hrdinů do hry, což byl i důvod, proč jsem neviděla anime No Game No Life.

2 Toki Toki | Web | 4. března 2016 v 10:12 | Reagovat

[1]: Určitě Steins;Gate ještě zkus. :) Mondaiji je dobře zpracované. NGNL má prapodivné barvy a o dost slabší propracování. A nejsou vtaženi do hry, ale do světa, kde se pomocí her a sázek vyhrávají území a další věci. Má to opravdu sympatické hlavní hrdiny a vhodnou komedii. Jediné, co by někomu mohlo vadit je opravdu neporazitelný hlavní hrdina. Ale jelikož tě neznám, nedokážu posoudit, zda by se ti to líbilo. Rozhodně to ale není na styl SAO nebo Log Horizonu. :)

3 KulBYPE KulBYPE | E-mail | Web | 15. srpna 2018 v 15:38 | Reagovat

Seal armpit brings inconvenience, pulls. to Postpone trip doctor cannot be. Bulge under the muscle cavity may turn out to be cancer disease. But more often it is consequences regular use deodorants, non-compliance conditions personal hygiene, increased sweating. Inflammation causes narrow clothing, contaminated razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/painful-lump-under-armpit>painful lump under armpit</a>  
Pain under the arm, redness, lump becoming warm? This is the abscess that should will have to be opened, next drink medications. first stage cost ointments, antibacterial medicines. If the process is started, shown surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama