Day #3 Tři neoblíbená anime

5. března 2016 v 21:57 | Toki
Je těžké vybrat tři neoblíbená anime, obvykle anime, které mě neosloví, zanechám po první či druhé epizodě, ale podařilo se mi najít i některé, u kterých jsem se dostala přes první polovinu či i do konce.

Sword Art Online (2012, 25/25)
Toto anime byl jeden velký hit a do dneška si drží velkou popularitu. U dost recenzí jsem si všimla, že lidi vychvalují jen první polovinu, která se odehrává ve hře SAO a druhou polovinu v ALO spíše lidi shazují. Překvapivě mě se spíše líbila druhá polovina seriálu, ačkoliv mi byla proti srsti láska mezi sourozenci (ačkoliv se ukázalo, že pokrevní nejsou). Postavu Kiritovi sestry jako blondýnky ve hře ALO jsem si oblíbila daleko více jak Asunu, jež mi hodně připomínala Orihime z anime Bleach. Celkově tohle anime bylo postavené na neporazitelném avšak velmi počestném a slušném Kiritovi, kterého si každá dívka hned zamiluje a to mi nesmírně drásalo nervy. Stejně tak, že druhou sérii zachraňovali sexy zadečkem nové postavy Shinon. Upřímně, druhá série se už opravdu nedala dokoukat. Hodně se mi zde líbil nápad uzavření hráčů ve hře, kde se musí probojovat ke svobodě, ale nudné postavy ten skvělý námět pohřbily. Nehledě na fakt, že největší záporák zapomněl svůj motiv. Lol. A to nezmiňuji další chyby v podobně krásné Asuny po dlouhém připojení na přístrojích, přičemž Kiriťák byl bledý, dlouhovlasý a vypadal, že každou vteřinou na to chcípne. Bohužel se tak nestalo...Log Horizon (2014, 19/25)
Někdo se rozhodl, že SAO byl trash, který je nutno zlepšit. Po uvíznutí ve světě hry (jež nakonec hrou nebyl) tentokrát lidi neumírají i ve skutečnosti, jsou schopni se respawnovat (oživovat) s tím, že ztrácí jisté své vzpomínky. Opět se zde shledáváme s hráči, co mají potěšení ze zabíjení jiných hráčů a opět se snaží hlavní hrdina s ostatními dopátrat cíle, proč se tak stalo a proč se nikdo nemůže odhlásit. Obdivuji sama sebe za to, že jsem se vydržela na toto anime dívat až do 19. epizody, protože to byl záhul. Vedlejší linka ohledně party dětí, která se snaží zlepšit a dostat se na vyšší úroveň, mě bavila víc, jak ta s těmi hlavními hrdiny. SAO bylo postavené na harému a boji. Chodilo se na bossy, řešil se problém ohledně hráčů, jež zabijí druhé, ale pořád jsme zažívali nějakou akci. U Log Horizonu je to přesně naopak. Něco se stane a následně se vám postavy snaží vylíčit, co se vůbec stalo a proč. Nastala invaze murlocků nebo něčeho takového. Hlavní hrdinové musí zasednout ke stolu a celý jeden díl (možná dva) diskutovat o tom, proč se tak stalo, až dají divákovi odpověď. Myslím, že nepřeháním, když prohlásím, že celý jeden díl se točil kolem zasedání u stolu. SAO v tomhle bylo pro mě o poznání lepší. Nehledě na nezajímavé hlavní hrdiny zde.


Shinsekai Yori (2013, 4/25)
Teď asi hodně lidí naštvu, protože co jsem tak vypozorovala, tak je toto anime dost populární. Upřímně jsem netušila, co na třetí místo dosadit. Mohlo tu být také anime Strike the Blood či Mahouka Koukou no Rettousei, ale rozhodla jsem se pro toto, jelikož si ho vybavuji více, jak ty již zmíněné. Tohle anime mi doporučil Azar, podle obrázků se mi to zalíbilo a tak jsem očekávala fajnovou podívanou, jenže ono ne. Nevím, zda to bylo špatnými titulky či mnou, ale nepochopila jsem úplně, o čem je v anime řeč. Studenti měli jisté schopnosti, které jim mohly být zablokovány. Do toho se vyprávělo po škole o jistých legendách, po kterých se někteří studenti i vypařili. A pak přišel na řadu hnusný svítící poník, což byl vlastně archív, který věděl vše a ty děti se ho rozhodly mučit, aby zjistily pravdu o světě. Kdybych tohle někomu řekla, asi by si myslel, že patřím do blázince. Sama jsem nepochopila onen archív a proč se schovává v tak hnusném stvoření. Myslím, že jsem ale viděla až až, abych pochopila, že to asi nebude anime tak úplně pro mě...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 5. března 2016 v 22:50 | Reagovat

Shinsekai Yori je i pro mě záhadou v popularitě a jsem ráda, že ho vidím na tvém seznamu neoblíbených anime. Vydržela jsem u tří dílů a dál to prostě nešlo. Bylo to neskutečně nudné, nezajímavé a postavy nevýrazné. Pořád slýchám jen o tom, jak se vyplatí se počkat na konec, ale to pro mě nebyl důvod, abych přetrpěla těch x dílů předtím, než se dostanu k tomu masterpiece závěru. :D

Jinak obě předchozí anime jsem neviděla a upřímně ani neplánuji. :D Cokoliv, se světem ve hře, mě ve valné většině odrazuje a kvality anime, které s tímto námětem vyšly, nejsou natolik vysoké, aby změnily můj názor. :D

2 Azar Azar | Web | 5. března 2016 v 23:08 | Reagovat

V rámci své challenge jsem pohaněl oblíbené NGE, Hrob světlušek a nedávný The Perfect Insider: http://azar-dragneel.tumblr.com/post/140515635804/anime-challenge-den-t%C5%99et%C3%AD

„Anime postavené na neporazitelném avšak velmi počestném a slušném [jméno hrdiny], kterého si každá dívka hned zamiluje“ – podobná věta musí být v japonských skriptech pro scenáristy, jinak si ty anime scénáře neumím vysvětlit c':

[1]: Na Shinsekai Yori oceňuji, že autoři opravdu chtěli vyprávět svůj vlastní, poměrně originální příběh včetně poselství o lidech a jejich krutosti vedené (možná) dobrými úmysly. Spousta seriálů jsou jen slepence věcí, co se divákům zaručeně budou líbit, a na konci zjistíme, že to vlastně o ničem nebylo a záporák neví, proč to všechno dělal, ehm. Shinsekai Yori je jako výpravná kniha (vlastně tři knihy původně), poslední část je akční a napínavá, se solidní pointou na konci. Začátek je asi nejslabší, po prvním time skipu se to rozjede... Popravdě, i když to anime mám celkem rád, při sledování jsem několikrát měnil názor, jestli je to ucházející nebo blbé a s odstupem jsem to pak ocenil ještě víc... Není to masterpiece, ale zajímavé ano, podle mě tedy :-) Rád bych si někdy přečetl ty knížky, už jsou skoro přeložené.

3 Toki Toki | Web | 6. března 2016 v 11:09 | Reagovat

[1]: Takže tys už neviděla toho suprově hnusného poníka?! :D Škoda! Vytrhala by sis vlasy!

Jelikož jsem hráčka a WoW byla etapa mého života, tak jsem ráda za takovéto náměty, ale ne když to autoři zabijou harémem a naprosto nevýrazným hlavním hrdinou.

[2]: Máš pravdu, že počestný hlavní hrdina je ve valné většině anime a holky po něm obvykle letí.

4 eyibafihudak eyibafihudak | E-mail | 1. srpna 2018 v 5:46 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama