Day #4 Postava, která je ti charakterově podobná

7. března 2016 v 17:36 | Toki
Kterou postavu bych dle povahy přiřadila k sobě? Tahle otázka vás asi nejvíce z této výzvy zajímá. Existuje mnoho anime dívek, které se staly mým vzorem a chtěla bych být více jako ony, ačkoliv asi tak velkou změnou neprojdu. Přece jen se ale na to objevila i jedna, ve které se vidím.

"Wishing for someone else's happiness means someone has to be cursed to suffer as much. That's what it means to be a magical girl."

Někdo už podle citátu tuší...Za své druhá já považuji právě Miki Sayaku z anime Mahou Shoujo Madoka Magica! Nyní se pokusím nastínit, o čem anime vlastně je a příběh této postavy.

Anime vypráví o dívce Madoce, která (společně se svojí kamarádkou Sayakou) jednoho dne narazí na Kyubeye, což je návštěvník z vesmíru, který dívkám nabízí, aby se staly magickými dívkami výměnou za splněné přání. Smysl magických dívek spočívá v tom, že bojují s čarodějnicemi, které rády posedávají psychicky vyprahlé lidi a nutí je k sebevraždě. Jako bonus dívky získávají z čarodějnic semínka zármutku, jimiž si čistí svůj vlastní gem. Navíc dle typu přání získávají dívky jisté schopnosti a svoji zbraň. Zní to docela pěkně, ne? Můžete si přát cokoliv na světě a ještě budete mít dobrý pocit ze zachraňování lidí. Jenže...

Na druhé straně tu máme dívku, která právě nastoupila na školu - Homuru, která se to snaží dívkám rozmluvit. Samy dívky nevědí, co by si měly přát, takže se proměna v magickou dívku odkládá. Jenže Sayaka pravidelně navštěvuje svého kamaráda z dětství Kyosukeho, který měl úraz a kvůli němu si už nikdy nebude moct zahrát na housle, které tak miloval. Sayaka Kyosukeho miluje, takže začne přemýšlet, že by své přání věnovala na jeho vyléčení. Zde se nachází první spojitost mezi mnou a Sayakou. Jsem člověk, co dřív myslí na ostatní a až pak na sebe, takže bych taky zauvažovala, komu by to přání pomohlo více a komu bych ho tedy měla věnovat. Jenže jiná magická dívka dala Sayace dobrou otázku: "Chceš, aby se vyléčil nebo chceš, aby ti byl vděčný, že jsi mu ten zázrak umožnila?" Víc by mě těšilo, kdyby dotyčný věděl, že jsem mu to umožnila já, takže by v mém případě záleželo na tom, o koho by se jednalo.


Když Sayaka umožnila Kyosukemu vrátit se k jeho milované zálibě, stala se magickou dívkou, jenže přišla rána osudu, kterou nečekala. Před vlivem čarodějnic zachránila svoji kamarádku Hitomi, která ji ale oznámila, že se hodlá vyznat Kyosukemu. Zde se mi líbilo, že na rozdíl od jiných dívek se Sayaka zachovala lidsky a na chvíli zalitovala její záchrany. Osobně by mi ta věta prolítla v té chvíli taky hlavou.

Sayaka neměla dobrý osud. Své přání obětovala milované osobě a sama skončila špatně. Mám opravdu ráda její citát, protože na svou dobročinnost taky doplácím. Jedné svojí kamarádce jsem obětovala pomalu vše, co jsem měla a nyní jsem skončila odkopnuta, využita a už jsem se také stávala čarodějnicí...

Když přeješ druhým, někdo na oplátku musí být proklet a obvykle to bývá ten, co se obětovává pro druhé.

Když to shrnu, myslím si, že jsem stejně zábavná a obětavá pro kamarády jako ona. Dřív myslím ve většině případů na druhé a až pak na sebe a taky na to doplácím. Mnohokrát jsem si jako Sayaka řekla: "Jsem to ale hloupá..." Někdy se za to i nenávidím a někdy i proklínám druhé, když si neváží toho, co pro ně dělám. Neříkám, že jsem dobrý člověk, ale myslím, že jednám správně. Mnohem radši bych byla silnou Misaki Ayuzawou (Kaichou wa Maid-sama) či Erzou (Fairy Tail), ale na druhou stranu mám ráda i svoji citlivou stránku.

A koho vy máte za své dvojče?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama