Day #7 Oblíbený a neoblíbený anime film

13. března 2016 v 15:41 | Toki
Kdybych měla zmínit oblíbený film jako samotný, který nemá nic společného se seriálem, tak bych zvolila Mimi wo Sumaseba neboli Šepot Srdce od studia Ghibli. Ze všech "Ghibliovek" mě zaujal nejvíce. Vypráví o dívce Shizuku, která čte hodně knih. Jednoho dne si všimne, že všechny ty knihy před ní četl nějaký kluk a rozhodne se ho hledat. To jí zavede do jednoho obchodu, ve kterém je soška kočičího barona, a tam pak i nalezne kluka, kterého hledala. Zbytek filmu se pak ubírá přemýšlením nad tím, co by v životě chtěla dělat. Líbilo se mi to nejspíš díky tomu, že jsem se trochu viděla v hlavní hrdince a sama stále uvažuji, čeho bych v životě chtěla dosáhnout.

Ze všech dosud viděných filmů od tohoto studia to musím doporučit.Kdybych ale mohla i zmínit film navazující na již zhotovený seriál, tak by mou volbou byl bezpochybně Steins;Gate: Fuka Ryouiki no Déjà vu - tedy film, který je pokračováním seriálu Steins;Gate. Pokud si vzpomínáte jak Okabe trpěl při zachraňování životů neustálým vracením času, tak tohle všechno nyní na vlastní kůži zažívá i Kurisu při záchraně hlavního hrdiny. Okabe neustálým cestováním skrze linie nemá dovoleno existovat v té Steins;Gate linii a brzo se blíží den, kdy zmizí nenávratně a nikdo, kromě ní si ho pamatovat nebude. Kurisu tomu ale hodlá zabránit.

O trochu víc tento film hraje na city než seriál, ale musím uznat, že nezklamal a je vhodným pokračováním, ačkoliv opět, stejně jako u seriálu, vzniká mnoho otázek ohledně prvků spojených s cestování časem.

Jako neoblíbený film pak zmíním Ookami kodomo no Ame to Yuki neboli Vlčí děti Ame a Yuki. Ačkoliv zbylé Ghibli filmy mě tolik nenadchnuly, stále byly lepší podívanou jak film o vychovávání napůl vlčích dětí. Celé dění působilo jako návod na to, jak vychovat řádně dítě a místy i jako návod, jak si vypěstovat něco na vlastní zahrádce. Film byl zdlouhavý a nudný. Když už se zdálo, že se stane nějaká akce (kterou bych od "vlků" očekávala), byla vzápětí ukončena a napětí opadlo. Konec to už taky nespravil. Tento film bych opravdu nedoporučila.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 14. března 2016 v 21:16 | Reagovat

Šepot Srdce bylo od tebe naprosto skvělé doporučení a jsem ráda, že jsem na tebe dala! :D Konečně aspoň něco, v čem se s názory shodneme! Celkově se mi tam hodně líbilo prostředí a Ghibli si vždycky dobře pohrává s barvičkami!

Na druhé straně Ookami kodomo no Ame to Yuki jsem též viděla, ale nevybavuji si nutně nějaké negativní dojmy! :D Na druhé straně, je to ale taky pekelně dávno, co jsem film viděla a podle svého hodnocení, jsem mu tehdy dávala desítku! :D No nevím, nevím! Zatím se mi na to nechce koukat znovu, tak to tam asi nechám! :D Jediná, naprosto creepy věc v tomto filmu, mi přišla hned na začátku, kdy se máma dětí potkala a jejich otcem, vlkodlakem a při jejich postelové scéně měl pořád hlavu vlka. Z toho mi bylo hodně nepříjemně! :D

2 Lokusta Lokusta | Web | 16. března 2016 v 11:45 | Reagovat

Popravde príbeh o vlčích deťoch ani mňa veľmi nebral. Ghilbi filmy môžeme považovať za rovnakú zábavu ako ostatné anime filmy, ale predsa len dokopy vytvárajú veľmi jasnú predstavu o svete, ktorú jednotlivý režiséri mali. Pri vlčích deťoch mi to chýba a teda je to len dobrý rodinný film, ale nič viac, nič menej. Plus mňa nikdy nebavili filmy o vlkoch a vlčích stvoreniach, ale viem, že moja mladšia sestra, tak ako ty, im celkom holduje a tiež nepovažuje túto rozprávku za prevratnú.
Mimi wo Sumaseba je skvelý film. ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama