|První dojmy| Date a Live

10. března 2016 v 14:58 | Toki |  Anime - první dojmy

Žánr: Akční / Komedie / Romantický / Sci-Fi
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2013

Hodnoceno po 1. epizodě.

Děj: Před lety došlo na hranici Číny s Mongolskem k obrovskému výbuchu, který zabil sto padesát miliónů lidí. Následovaly další, a vzhledem k tomu, že nikdo nezjistil, co je vyvolává, byly kvalifikovány jako otřesy prostoru. Mladík Itsuka Shido žije se svou mladší sestou Kotori v japonském městě Tenguu. Ve škole je během vyučování hlášen další otřes. Všichni běží do krytu, ale on se kvůli slibu, který dal své sestře, musí dostat k blízké restauraci, kde by měla jeho sestra být. Otřes ho zastihne na cestě. Jaké je jeho překvapení, když se v místě, kde by očekával kráter, nachází dívka s obřím mečem, na kterou útočí pětice bojovnic s robotickými přístroji. Jedna z nich je jeho sestra. Kotori tedy není tak naivní a dětská, jak si původně myslel. Velí totiž jednotce, která má najít a zničit stvoření, která otřesy způsobují. Jak ale bude reagovat, když se dozví, že i on má zachraňovat svět, a to svým šarmem? Musí totiž pro dobro lidstva tu holku s obřím mečem svést.

Převzato z csfd.czDate A Live je krátké anime z roku 2013 převážně pro diváky se zájmem o harém, komedii a ecchi. Osobně jsem na toto anime měla doporučení, ale musím říct, že tohle není můj šálek ranní kávy. Již v první scéně, kde Kotori budí svého bratra, vidíme ono zaměření na ecchi prvky. Varování: pohled na kalhotky vás nemine.

V tu chvíli jsem si řekla, že je tam trochu moc ecchi, ale že by to mohlo být stále vtipné a mít nějaký smysl. Bohužel jsem se mýlila.


Anime nedokáže nijak vtáhnout do víru dění. Doufala jsem, že bojová scéna, při které se objeví duch dívky, která může za veškeré škody ve městě, by mohla zachránit vcelku strohé charaktery, ale nestalo se tak. Jen mi tvůrci toho anime potvrdili, že ecchi je hlavní žánr a mělo by být nejlépe v každé druhé scéně. Viz velmi dlouhý záběr skrz průsvitný meč oné dívky na její hruď. Přičemž onen hrudník jsme museli vidět asi třikrát a jednou i přiblíženě!

Anime vhodné pro příznivce ecchi žánru a hádám, že převážně ho budou mít v oblibě spíše kluci.

Za mě velmi slabé. Nedoporučuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama